Forum dla administratorów stron WWW i developerów

Witaj!

AdminZone.pl to miejsce w którym możesz dowiedzieć się jak szybko i skutecznie wypromować swoją stronę WWW, zachęcić użytkowników do wypowiadania się i aktywnego udziału w życiu takiej strony.
Dołącz do naszej społeczności aby w pełni korzystać z usług oferowanych przez AdminZone.pl
Zaloguj się
lub
Zarejestruj się
 
Awatar użytkownika
marqku
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 15 paź 2013, 17:30
Lokalizacja: Poland/France

Katalog stron i zyski?

Autor tematu

17 paź 2013, 7:09

Co sadzicie o katalogach stron?
Warto w to inwestowac,aby jakies marne grosze zarobic
Mowie powaznie,znam sie troszke na tym i tamtym
i tak sobie pomyslalam,a moze by tak postawic jakis katalog,dopracowac co trzeba i niech sobie pracuje.
Co raz wiecej ich w sieci to fakt i teraz nie wiem,czy dlatego ze sie oplaca,czy kolejny nawal dzieciarni zaczyna
urojeniami o wiekiej kasie zasmiecac CyberSwiat.

Jak juz to jaki katalog bylby dobry z darmowych,bo darmowy dobrze zmodyfikowany potrafi swoje zrobic,
do tego forum na zaplecze>>>>No jak myslicie?Tylko prosze z sensem i bez zbednego spamu.
Dyskusja o platnych skryptach nie wchodzi w gre


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Katalog stron i zyski?

17 paź 2013, 10:11

Przy dzisiejszej polityce Google (Pingwin) do takich stron jak i innych "farm linków", wątpię żeby odniosło sukces.

Nie korzystam.


 
Awatar użytkownika
marqku
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 15 paź 2013, 17:30
Lokalizacja: Poland/France

Re: Katalog stron i zyski?

Autor tematu

17 paź 2013, 10:28

To ja wiem.ze Google robi się bardziej mądrzejsze i coraz bardziej radzi sobie ze stronami udającymi wartościowe.
Zawsze jest jakis sposob na wszystko,coraz trudniej z tym,ale nie ma niczego nie mozliwego.
Nalezy pamietac : Dobra tresc to podstawa wartosci strony
Mini sukces to tez sukces


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Katalog stron i zyski?

17 paź 2013, 19:22

Chcesz sama napisać taką aplikację do katalogu stron? Myślałaś żeby przenieść taką działalność bardziej na zagraniczny rynek?

Na zaplecze nadaje się Wordpress, Google bardzo lubi go indeksować. Szczególnie jak pojawiają się wartościowe i indywidualne treści.


 
Awatar użytkownika
marqku
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 15 paź 2013, 17:30
Lokalizacja: Poland/France

Re: Katalog stron i zyski?

Autor tematu

18 paź 2013, 6:19

Taaaaaaaak Wordpress ,zgadza sie,co do indeksowania jest wspanialy.(Mam go opanowanego do perfektu)
Mysle nad nim wlasnie,ale nie mam czasu na tzw zrobienie z niego katalogu,bo masa pracy jest i nad cformsII,wiesz kategorie itp itd ,zabezpieczenia i wtyczki np Open Links Directory ,Article Directory>>WPDirectory PRO,ale to juz dobry wydatek,chociaz jest bezplatna alternatywa<<Moze jak wkrotce wroce do siebie na kwartal to pomysle nad tym ze znajomymi,wiele stron zrobilismy z zyskiem. TU w RP jestem niestety sama na tej plaszczyznie.
Odp.na Twoje pytanie czy chce cos sama napisac,to Ci odpowiem jak wyzej>>Nie mam czasu,a wiem jak to sie je i po drugie ,moje obecne zajecie odbiega od calosci w/w ::zajeciohobby:: jak to nazywam :)

i jak juz na moim zagranicznym rynku to tyko Katalog firm bylby wskazany,ale niestety silna konkurencja z Polonii eliminuje start
swiezaka z amatorskim skryptem w WP,a zwyky katalog ,no coz zawsze te pare Euro i PLN wpadnie do portfelika,tu 20 tam 10 i grosz do grosza i jest na kebaby i browarek hahaha


 
Awatar użytkownika
lordnitos
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 22 lis 2012, 18:36
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

Re: Katalog stron i zyski?

18 paź 2013, 6:51

Nie sprobujesz to Sie nie dowiesz :)


 
Awatar użytkownika
angelika15
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2015, 20:01

Re: Katalog stron i zyski?

22 cze 2015, 20:31

Wychodzi tutaj rola pozycjonowania, ostatnio czytałam o nim trochę i jak jest dobrze zrobione to nasza strona będzie wyżej w wynikach wyszukiwania. A co do katalogu stron to próbuj.


 
Awatar użytkownika
StartCV
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 22 paź 2013, 17:42
Kontaktowanie:

Re: Katalog stron i zyski?

03 lis 2015, 22:09

Z 5 lat temu miałem katalog ogólno tematyczny. Wpisów darmowych było bardzo dużo, a płatnych może ze dwa.
I niestety po zmianach w algorytmach google obecnie katalogi odchodzą w niebyt. Chętnych na darmowe katalogowanie jest bardzo mało a co dopiero dla płatnych. Myślę, że dobrym pomysłem na katalog jest katalog firm z danego regionu (miasta albo powiatu) lub katalogi tematyczne wraz z szeroko rozbudowanym portalem tematycznym np portal dla golfistów z katalogiem pół golfowych i firm. Wpis podstawowy za darmo, a wpis premium płatny.


 
Awatar użytkownika
Pawel Legionowo
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 16 lut 2017, 22:24
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:

Re: Katalog stron i zyski?

16 lut 2017, 23:09

Był czas, że na byle jakim katalogu dało się zarobić, głównie dzięki wpisom premium sms. Teraz na większości seo blogów i na seo forach seo guru piszą, że katalogi już nie działają tak jak kiedyś ale jednocześnie pojawiają się listy wartościowych katalogów gdzie dodać się nie zaszkodzi a nawet warto. Więc jeżeli katalog będzie zadbany i trafi na taką listę polecanych katalogów to nadal da się na tym pare zł zyskać.

Trzeba jednak pamiętać aby nie stawiać katalogu na popularnych skryptach, które były stawiane w tysiącach, najlepiej postawić na skrypt mało znany lub autorski.


 
Awatar użytkownika
developer1
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 13 lip 2014, 23:06

Re: Katalog stron i zyski?

18 maja 2017, 12:46

SEO to dziedzina dla cwaniaków co chcą szybko zarobić. Google takich [CIACH] nie lubi.
99% wpisów obecnych w internecie to nieudane seo właśnie takich [CIACH].


 
Awatar użytkownika
ambrozy
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 11 mar 2014, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Katalog stron i zyski?

12 wrz 2017, 11:09

Katalogi raczej już nie mają przyszłości, trzymają się jedynie te duże jak WP, Gazeta, Interia bo tam faktycznie wpisy są jeszcze wartościowe.


 
Awatar użytkownika
Eskel90
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 25 maja 2014, 1:44
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Katalog stron i zyski?

04 wrz 2018, 14:55

Niszowe i firmowe czasem mogą mieć jeszcze sens.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości