Forum dla administratorów stron WWW i developerów

Witaj!

AdminZone.pl to miejsce w którym możesz dowiedzieć się jak szybko i skutecznie wypromować swoją stronę WWW, zachęcić użytkowników do wypowiadania się i aktywnego udziału w życiu takiej strony.
Dołącz do naszej społeczności aby w pełni korzystać z usług oferowanych przez AdminZone.pl
Zaloguj się
lub
Zarejestruj się
 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Długo zajęło Tobie pozycjonowanie strony?

Autor tematu

25 lut 2013, 16:40

Jak długo pozycjonowałeś stronę w wyszukiwarkach? Jakich sposobów używałeś? A może zleciłeś zewnętrznej firmie? Osiągnąłeś efekt wysokości wyniku który planowałeś?

Zapraszam do dyskusji :)


 
Awatar użytkownika
Kamilz125
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:14
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: Długo pozycjonowałeś stronę? Osiągnąłeś zamierzony efekt

02 mar 2013, 13:38

Hmm. Ja pierwsze co, to wgrałem SEO. Następnym krokiem było wgranie wtyczki z tagami strony i uzupełnienie metatagów. Każdy wpis był już tagowany, a frazy w google były w jakiś sposób lepiej widoczne. Później zaczęły się reklamy na forach internetowych do tego przeznaczonych, wymiana linkami, buttonami, reklamy indywidualne. Bez fanpage byłoby nic, więc także został założony - na google+ i facebook'u. Wiadomo, bez treści nic nie pójdzie w górę, a więc były one pisane autorsko, bez kopii (jak zawsze) i tagowane, co pomagało również SEO. Tak jakoś wyszło, że dużo jest fraz w google, gdzie tylko 2 słowa tak naprawdę wiążą się z naszym blogiem, a i tak jesteśmy wysoko. Niekiedy na 1/2 miejscu, niekiedy na 4/5, ale ważne, że na 1 stronie. Wydaje się mało, ale 100 gości online dziennie spokojnie starcza, a po opublikowaniu wpisów na fanpage, liczba wzrasta. Mi to wystarcza, ale w przyszłości planuję płatne reklamy i płatne katalogowanie, jak narazie jest katalogowanie sms'owe (4x) i darmowe (5x).
Wszystko zajęło 3 miesiące, a blog istnieje już 6.


 
Awatar użytkownika
Legalna Blondynka
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 31 maja 2013, 19:14

Re: Długo pozycjonowałeś stronę? Osiągnąłeś zamierzony efekt

31 maja 2013, 20:58

Macsch15 napisał/a:
Jak długo pozycjonowałeś stronę w wyszukiwarkach? Jakich sposobów używałeś? A może zleciłeś zewnętrznej firmie? Osiągnąłeś efekt wysokości wyniku który planowałeś?

Zapraszam do dyskusji :)



:rolleyes:
Trudno obiektywnie dyskutować o pozycjonowaniu stron, bo różni ludzie różne rzeczy mają na myśli mówiąc: pozycjnowanie strony.
Wszyscy o tym mówią, każdy korzysta z porad znalezionych gdzieś w sieci, lub z ofert firm, które "pozycjonują" za klkadziesiąt złotych miesięcznie, każdy chce stronę pozycjonować a wszyscy zapominają o tak zwanej optymalizacji, która moim zdaniem jest najważniejsza.

Zanim się rozwinę na dobre odpowiem na pytania zawarte w temacie:
- w chwili obecnej najszybciej to robię w 7 dni :) na cuda trzeba ze 2-3 tygodnie poczekać, jakieś 7-8 lat temu było trudniej, trzeba było spowodować, żeby wujek Google zaindexował stronę (dziś mamy do tego narzędzia) a o to czasem nie było łatwo...
- optymalizacji i rozumu
- nigdy w życiu! żadnemu molochowi, który pozycjonuje za pomocą wcześniej stworzonego zaplecza, dla webmastera to hańba i wstyd (moim skromnym zdaniem)
- zawsze (no, prawie zawsze :) )

To teraz biorę rozbieg... uprzedzam może być przydługo i z niecenzuralnymi słowami, bo ja nie lubię w bawełnę owijać....

SEO to optymalizacja strony dla wyszukiwarek.

W zależności jaka to strona i do czego ma służyć a chcę, żeby była wysoko to uważam, że najbardziej opłaca się skupić na optymalizacji.
Dlaczego?
Raz. Dlatego, że raz zoptymalizowana sensownie strona, na której regularnie będą się pojawiać nowe, wartościowe treści obroni się sama i będzie się utrzymywała w wynikach wyszukiwań i w zasadzie nie trzeba będzie przy niej nic robić.
Dwa. A dlatego, że optymalizacja to coś co robimy sami i nikt nam tego nie zabierze, bo tylko my wiemy czym się kierowalismy optymalizując stronę.
Trzy. Optymalizując stronę najpierw zastanawiamy się do jakiego potencjalnego klienta chcemy trafić, a dopiero potem ją optymalizujemy.

Co mi przyjdzie z tego, że będę pierwsza w całym google na frazę "krawcowa" jeśli ktoś, kto szuka krawcowej będzie siedział w Peru a ja mieszkam w Lublinie?
Przyleci do mnie sobie uszyć kieckę?
No to juz bym musiała być wybitną krawcową.. ho! ho!

I pozycjonować i optymalizować należy z głową - trafiając w zainteresowaną docelową grupę klientów/czytaczy stron/blogerów itd...

Ale polaczkowie, jak to polaczkowie zaczęli kilka lat temu kombinować jak by tu zrobić Google i konkurencję w balona i zaczęli zaśmiecać internet masą stron, które służą im za "zaplecza pozycjonerskie" i wymyślanie systemów wymiany linków miedzy stronami, dzięki czemu strona się "pozycjonuje" od razu i na zawsze... dopóki im płacisz... Bo jak zrezygnujesz z usług myśląc, że jużjesteś wysoko to nagle strona znika i pojawia się w czarnej dupie, czyli tam gdzie była na początku.
A niech ktoś takiej firmie zleci wypozycjonowanie serwisu z anonsami erotycznymi... która się podejmie?
Żadna.
Mam znajomego co prowadzi jakieś ladacznice czy coś... szukał, pytał, nikt nie był zainteresowany. Nawet strony z pierwszego miejsca w pozycjonowaniu.

Dlaczego?

Ano dlatego, ze oni mają swoje zaplecze, czyli masę śmieciowych stron ze swoimi systemami wymiany linków, przekierowań i innych pierdół, w danych kategoriach, jak nie mają czegoś w zapleczu to nie wezmą zlecenia na pozycjonowanie.

Na dachówki, usługi, zegarki, śrubki, piły spalinowe z teksasu - proszę bardzo! Ale ero/xxx? Nigdy w zyciu!

Kiedyś dawno temu, kiedy zainteresowałam się pozycjonowaniem z czystej ciekawości i chęci dowiedzenia się jak to się dzieje, że tak a nie inaczej zaczęłam grzebać w sieci. Trafiłam na optymalizację polskich SEO, trochę poczytałam, wtedy kilka lat temu jeszcze coś tam można było faktycznie wyczytać, ale teraz same gówniane rady, które służą następnym śmietniskom, farmom linków i produkcji skryptów jak by tu sobie wejścia nabijać subdomenami i robić wszystkich w konia pozycjonując wysoko nikomu niepotrzebny shit.

Nie zauważyliście, że często szukając czegoś w Google na początku trafiacie na kilka stron z których treść nijak się ma do tego czego szukacie?

To jest właśnie polskie SEO.

Jak się komuś chce to ja osobiście proponuję zastosować się do starych rad google.
Było ich bodajże 10, można to znaleźć w sieci.
To jest szkielet, na którym opiera się całość algorytmu wyszukiwania, rusztowanie, które moim zdaniem jest podstawą, która nawet jeśli się zmieni to w niewielkim stopniu.

Był jeszcze kiedyś PR, który pomagał.
Widzę, że jeszcze funkcjonuje, ale nie ma w tej chwili wiele wspólnego z pozycjonowaniem, no może z oceną wartości strony, ale w czasach farm links i cloakingu to ja taki rank mam serdecznie w d u p i e.

Google zmienia co jakiś czas zasady, w mediach piszą, że będzie krucho a im bardziej Google zaostrza zasady, tym bardziej widzę, że optymalizacja ma sens i dużo łatwiej się pozycjonuje/optymalizuje strony www.

Sama ostatnio robię testy i zauważam, że strona zoptymalizowana ręcznie, z głową, z rozeznaniem konkurencji, uwzględnieniem grupy docelowej z miejsca w drugiej setce w 7 dni skoczyła do chyba pierwszej dychy, a zmieniłam niewiele... w sumie tylko tytuł, klucze i opis.

Nie dałabym żadnej firmie stówy miesięcznie, żeby mnie utrzymywała na pozycji, bo by mi było szkoda.

Nie opłaca się pozycjonować.

Najpierw stronę trzeba zoptymalizować a dopiero potem jak się okaże, że wynik nie zadowala można się bawić w pozycjonowanie, ale też z głową i ze stron powiązanych tematycznie a nie ze śmietników. Jeden stały link z dobrej strony jest wart więcej niż 50 z gównianych generatorów. A jeszcze jeśli jest to link wzajemny i stały... to tylko siadać, jeść deserek i czekać na długofalowe efekty...

W tej branży ważne jest to, żeby się nie zniechęcać, kombinować i eksperymentować. To zawsze owocuje.


 
Awatar użytkownika
Legalna Blondynka
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 31 maja 2013, 19:14

Re: Długo pozycjonowałeś stronę? Osiągnąłeś zamierzony efekt

31 maja 2013, 21:06

I ja się pytam: dlaczego słowo pośladkowe jest cenzurowane? Hę? :lol: :D


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Długo pozycjonowałeś stronę? Osiągnąłeś zamierzony efekt

Autor tematu

31 maja 2013, 21:10

Faktycznie! Usunąłem. Było dodane przez osoby które robiły listę cenzury słów. Dzięki. :)


 
Awatar użytkownika
Legalna Blondynka
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 31 maja 2013, 19:14

Re: Długo pozycjonowałeś stronę? Osiągnąłeś/aś zamierzony ef

31 maja 2013, 22:05

Dorzucę ciekawostkę: odkryłam ostatnio pozycjonerski fenomen, mianowicie blogi na JoeMonsterze ... kiedyś tam sobie poszłam bo coś chciałam przekazać dalej w świat za pozwoleniem autora i to była eureka! Z tamtych blogów na dowolną, dobrze opisaną frazę w tytule wyskakuje się do pierwszej dychy w 12 godzin najpóźniej.
Najczęściej do pierwszej trójki!
Więc jak się chce coś pilnie światu ogłosić należy to robić przez monstera.
:P

Np. mandat na szczęście


No i cały nick mi się tu w formularzu nie zmieścił, jak bym mogła prosić o zmianę na Legalna Blondynka.. plizzz :blush:


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Długo pozycjonowałeś stronę? Osiągnąłeś/aś zamierzony ef

Autor tematu

31 maja 2013, 22:13

Sądzisz że ma większą siłę przebicia jak np. wykop.pl który ma prawdopodobnie większy ruch i więcej artykułów?

Zmieniłem. :)


 
Awatar użytkownika
Legalna Blondynka
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 31 maja 2013, 19:14

Re: Długo pozycjonowałeś stronę? Osiągnąłeś/aś zamierzony ef

31 maja 2013, 22:49

Oczywiście, że tak!

A cóż takiego robi wykop i czemy służy?
Zamieszcza nie swoją treść w ifrejmach?
A ekipa ludzi albo Ci zbija tematy hejtując albo podbija do góry?

A jak sie coś ciekawego pokaże to zaraz to ktoś inny p o d p i e r d o l i i u siebie wstawi, tak jak było z historią o kocie w kiblu?
Której notabene autora znam i wiem skąd to wyszło i jakim sposobem zatoczyło koło?

Daj spokój sobie z wykopami!
Jak chcesz mieć pozycję to ją sobie wypracuj.
Wiesz jaka to satysfakcja?



Możemy zrobić test. :)

-----------
Miała być Legalna Blondynka :P ale powyżej 15 znaków nie puszcza :)


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Długo pozycjonowałeś stronę? Osiągnąłeś/aś zamierzony ef

Autor tematu

31 maja 2013, 22:58

Szczerze? nigdy nie próbowałem dawać linków do swoich stron na wykopie. Nie mam nerwów do czytania tego.

Jakie znaczenie ma stosowanie nagłówka last modified? Albo dedykowanego IP?

# Poprawiłem ten seksistowski tytuł tematu. Co za dureń taki napisał!
# Login też zmieniłem!


 
Awatar użytkownika
Legalna Blondynka
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 31 maja 2013, 19:14

Re: Długo zajęło Tobie pozycjonowanie strony?

01 cze 2013, 0:17

Last modified?


Sama nazwa wskazuje na to, że chcesz pokazać albo powiedzieć robotowi kiedy ostatnio na stronie zaszły zmiany i żeby pobrał całośc od nowa i przeczytał.
Sprawdza się to raczej do stron firmowych, statycznych, na których dodawane są treści raz na jakiś czas. Równie dobrze możesz sobie umieścić taga no-cache, wtedy za każdym razem jak robot wejdzie na stronę będzie ją pobierał od początku zamiast tylko uaktualniać treść.
Ale jeśli prowadzisz fora internetowe to czy to ma sens?
Nie ma - bo nie jesteś w stanie przewidzieć kiedy ktoś coś napisze.
Nie przewidzisz też czy Google akurat wcześniej czy później nie zanotuje sobie zmian na stronie.
Jak masz na stronie/forum/blogu/portalu duzy ruch (np. w dzień non-stop 500 online) i wciąż ktoś coś dopisuje to robot nie wychodzi ze strony i wciąż nurkuje, aktualizuje i czyta i zapisuje w swoim notesiku... :lol:

Kiedyś się umieszczało taga revisit after = co ileś tam dni, w którym to podawało się informacje co ile chcemy, żeby Google wracało na stronę i ją czytało,
tylko czy to działało i Google się tego słuchał?
Nieeeee

To tak samo jak z linkami i nofollow.
Jak masz nofollow to nie znaczy, że roboty tego linka nie przeczytają i nie pójdą za nim albo, że go nie zobaczą.
I zobaczą, i przeczytają, i zapamiętają i sobie poskładają wszystko do kupy i doliczą to do pejdżranka, który jest "przechodni".
Im więcej do Ciebie i mniej od Ciebie tym większy PR.
Im więcej od Ciebie i mniej do Ciebie tym mniejszy PR.
Ale jeśli linki są wzajemne z tematycznie powiązanymi stronami to PR się wyrównuje + do tego kilka linków z zewnątrz z dobrym opisem i jedziesz w górę...


Albo dedykowanego IP?


Nie mam pojęcia, ale jak na mój blondynkowy rozum juz samo dedykowane IP w stosunku do pozycjonowania brzmi podejrzanie :blink:


-------------
#1 szkoda, chwytliwy był :P
#2 dziękuję :)


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: Długo zajęło Tobie pozycjonowanie strony?

01 cze 2013, 14:13

Najbardziej mnie denerwuje chyba linkowanie do stron w postach. Spamowanie niewinnym adminom na forach. Najbardziej chamskie jest wtedy, kiedy "delikwent dodaje w tzw. dziale off-topicowym z pozoru normalny post, bez żadnych linków i innych śmieci i edytuje sobie ten post jak już większość osób go przeczyta linkując do jakiejś strony. Dobrze jest mieć włączony limit edycji.


 
Awatar użytkownika
Legalna Blondynka
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 31 maja 2013, 19:14

Re: Długo zajęło Tobie pozycjonowanie strony?

02 cze 2013, 13:38

To lać w łeb i urlop od pisania na 2 tygodnie, porządek i rygor trzymać. 15 minut na edycję swoich wpisów i cześć jak czapka!
I brak możliwości edycji posta po tym jak ktoś już odpowiedział.
Jak pozwolisz userom na takie numery, zwłaszcza nowym userom, kilkupostowcom to zaśmiecą forum i będziesz miał bajzel.


 
Awatar użytkownika
Legalna Blondynka
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 31 maja 2013, 19:14

Re: Długo zajęło Tobie pozycjonowanie strony?

02 cze 2013, 13:39

Przynajmniej ja tak u siebie robię. Rozumiem dodać link do strony jak się coś poleca w dyskusji czy jakoś tak, ale walić byle co, byle gdzie to jest bez sensu, przecież pajączki i tak wychwycają, że to gówno warty link. :)


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Długo zajęło Tobie pozycjonowanie strony?

Autor tematu

04 cze 2013, 15:38

Toż to zwykła prostacka kryptoreklama którą należy tępić.

Mimo wszystko łatwo rozpoznać to.


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: Długo zajęło Tobie pozycjonowanie strony?

04 cze 2013, 21:17

Otóż to, panie kolego, otóż to.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość