Forum dla administratorów stron WWW i developerów

Witaj!

AdminZone.pl to miejsce w którym możesz dowiedzieć się jak szybko i skutecznie wypromować swoją stronę WWW, zachęcić użytkowników do wypowiadania się i aktywnego udziału w życiu takiej strony.
Dołącz do naszej społeczności aby w pełni korzystać z usług oferowanych przez AdminZone.pl
Zaloguj się
lub
Zarejestruj się
 
Awatar użytkownika
lordnitos
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 22 lis 2012, 18:36
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

Trochę o botach i ochronie antyspamowej

Autor tematu

27 lis 2012, 19:56

Witam serdecznie wszystkich tu obecnych, oraz przyszłych którzy nas zaszczycą swoją obecnością.
Chciałbym się podzielić z wami swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi spam botów oraz ochrony przed nimi.

Wiadomo nam nie od dziś, że boty są krótko mówiąc, zmorą ludzkości internetowej. Wchodzą gdzie się da, piszą co się da aby tylko się napędzać. Jednak prawda jest taka, że pełnej ochrony przed botami nie mamy nigdy! Wiele osób mówi, u mnie na forum nie ma botów. No tak, ale z reguły są to dość małej lub średniej ilości fora. A prawdę mówiąc, boty najbardziej interesują się forami tymi na prawdę dużymi, przez które przepływa dość dużo informacji oraz jest na niej dość sporo użytkowników. Mowa tu o dziesiąktach tysięcy. Im większe forum/strona tym większe zainteresowanie botów, a co za tym idzie większa nachalność z ich strony. Mówi się o systemach, wtyczkach czy modyfikacjach antybotowych. Fakt... Ale według mnie prawda jest taka, że to tylko spowalnia boty a nie odcina je załkowicie. Prawdę mówiąc w dzisiejszych czasach boty są tak pisane, że same się uczą i dość często są aktualizowane przez co są wstanie ominąć większość z tych zabezpieczeń. Podobnie jest z wirusami i antywirusami. Wirusy to wciąż powstają nowe, a antywirusy wciąż je dodają do swoich baz danych, żeby im zakłócić to działanie. Taka walka trwa i trwać będzie, także nigdy nie mamy 100% ochrony przed botami, co najwyżej jakąś część z nich uda nam się wyeliminować.

Na koniec, jako podsumowanie chciałbym zaznaczyć, że nie neguję tutaj w żaden sposób tych zabezpieczeń lecz według mnie nigdy nie dają nam pełnej ochrony antybotowej.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Trochę o botach i ochronie antyspamowej

27 lis 2012, 20:45

Według mnie skuteczniejsze od wszelkiego rodzaju recaptch czy innych puzzli są bazy spamerów jak stopforumspam.com :)

Dodatkowo do blokowania z poziomu htaccess listy IP http://sblam.com/blacklist.txt


 
Awatar użytkownika
lordnitos
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 22 lis 2012, 18:36
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

Re: Trochę o botach i ochronie antyspamowej

Autor tematu

27 lis 2012, 20:46

Macsch15 napisał/a:
Według mnie skuteczniejsze od wszelkiego rodzaju recaptch czy innych puzzli są bazy spamerów jak stopforumspam.com :)


Nie zapominajmy o Akismecie ;) (Dostępnym już również dla phpBB3)


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Trochę o botach i ochronie antyspamowej

27 lis 2012, 20:47

Ano tak, używałem go jak miałem bloga na wordpress, blokował duże ilości spamu.


 
Awatar użytkownika
lordnitos
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 22 lis 2012, 18:36
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

Re: Trochę o botach i ochronie antyspamowej

Autor tematu

27 lis 2012, 20:49

Macsch15 napisał/a:
Ano tak, używałem go jak miałem bloga na wordpress, blokował duże ilości spamu.


Możesz go równie dobrze użyć tu, bo jest dostępny dla phpBB3

http://www.phpbbhacks.com/download/9499


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Trochę o botach i ochronie antyspamowej

27 lis 2012, 20:51

Aktualnie mamy spokój z botami wiec nie ma potrzeby pchać się w kolejne dodatki.

Jakiś czas temu wprowadziłem: http://www.adminzone.pl/Spamboty/tid/54#p213


 
Awatar użytkownika
lordnitos
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 22 lis 2012, 18:36
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

Re: Trochę o botach i ochronie antyspamowej

Autor tematu

27 lis 2012, 20:53

Ale link się zawsze przyda. Wiesz wystarczy, że forum się rozkręci i boty się znajdą samę.

PS: Mógłbyś odczytać PW?


 
Awatar użytkownika
Schizo
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 31 sty 2013, 23:52

Re: Trochę o botach i ochronie antyspamowej

02 lut 2013, 23:59

Tak na dobrą sprawę, wystarczy dobre pytanie przy rejestracji, które nie będzie za bardzo pospolite.
U siebie na forum zastosowałem pytanie a przynajmniej nie denerwuję ludzi przepisywaniem jakiś znaczków czy układaniem puzzli.


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: Trochę o botach i ochronie antyspamowej

03 lut 2013, 11:12

E tam... ja lubię układać puzzle :), ale nie podoba mi się używanie JS jako captcha.


 
Awatar użytkownika
Kamilz125
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:14
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: Trochę o botach i ochronie antyspamowej

16 lut 2013, 19:27

No tak, tylko, że reCaptcha przepuszcza jednak boty, a keyCaptcha (właśnie to z puzzlami) już nie, albo bardzo mało :) Ja u siebie na forum zainstalowałem właśnie keyCaptcha i jestem zadowolony. A co do Akismeta, to podstawa. U mnie na blogu przez 4 miesiące jest już zablokowanych (właśnie dzięki akismetowi) ponad 700 komentarzy.


 
Awatar użytkownika
lukasamd
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 21 sie 2012, 8:51
Kontaktowanie:

Re: Odp: Trochę o botach i ochronie antyspamowej

17 lut 2013, 1:28

Ja wybitnie nie lubię recaptchy. Ślepy nie jestem, ale zawsze mam z tym problem i uważam ją już za przekroczenie kompromisu. Sam stosuję też inne rozwiązania. Sblam, podobny do akismetu ale lepszy na polskie warunki, sam Akismet, działania na formularzach, no i blacklisty. Moim zdaniem nieco "zatruty" formularz + BL (włącznie z systemami typu sblam/Akismet) to rozwiązania lepsze niż recaptcha, a o niebo wygodniejsze dla użytkowników.

Wysłane z mojego Galaxy Nexus


 
Awatar użytkownika
PerfectM
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:01

Re: Trochę o botach i ochronie antyspamowej

17 lut 2013, 17:57

Mi tam nie przeszkadza ukladanie puzzli w captcha wole to niz recaptcha. Kiedys znalazlem takie cos areyouahuman.com
Bardzo fajnie sie to przeciaga, na telefonie nie mam problemu z tym oraz mozna to spolszczyc. Nie sadze ze jakis bot moze to przejsc ale jak juz to mala czesc ich to przechodzi.
Mozna by zrobic np. KeyCaptcha lub jakas inna a po kliknieciu "Rejestruj" jakies latwe pytanie.


 
Awatar użytkownika
marqku
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 15 paź 2013, 17:30
Lokalizacja: Poland/France

Re: Trochę o botach i ochronie antyspamowej

15 paź 2013, 18:46

nie podawc linka do strony na flaker.pl

Ruskie i Turki zaspamuja hahaha wiem bo podalam linka do stronki na darmowym hostingu i mi padla od spamu haha


 
Awatar użytkownika
developer1
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 13 lip 2014, 23:06

Re: Trochę o botach i ochronie antyspamowej

15 lip 2014, 16:51

marqku napisał/a:
nie podawc linka do strony na flaker.pl

Ruskie i Turki zaspamuja hahaha wiem bo podalam linka do stronki na darmowym hostingu i mi padla od spamu haha

Darmowy to likwidujesz konto i pozamiatane, gorzej jeżeli spam targetuje stronę/serwis stojącą na płatnym koncie......


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości