Forum dla administratorów stron WWW i developerów

Witaj!

AdminZone.pl to miejsce w którym możesz dowiedzieć się jak szybko i skutecznie wypromować swoją stronę WWW, zachęcić użytkowników do wypowiadania się i aktywnego udziału w życiu takiej strony.
Dołącz do naszej społeczności aby w pełni korzystać z usług oferowanych przez AdminZone.pl
Zaloguj się
lub
Zarejestruj się
 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Chrome 56 będzie wyświetlał flagę "Not Secure" dla stron z polami hasła dla stron bez certyfikatu SSL

Autor tematu

05 sty 2017, 20:20

8 września, Google poinformowało że Chrome w wersji 56, będzie wyświetlał flagę "Not Secure" dla stron które posiadają pola hasła lub kart kredytowych i nie posiadają tym samym certyfikatu SSL.

{l Image}

Dodatkowo, Chrome rozszerzy to ostrzeżenie w trybie incognito, gdzie użytkownik może oczekiwać większej prywatności.
{l Image}

Wydaje mi się że zaraz za Chrome, wiele innych przeglądarek weźmie z tego przykład i też będą informować o takich rzeczach użytkownika.



Link do oryginalnego artykułu: https://security.googleblog.com/2016/09 ... e-web.html


 
 
Awatar użytkownika
above
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 04 lut 2017, 14:39

Re: Chrome 56 będzie wyświetlał flagę "Not Secure" dla stron z polami hasła dla stron bez certyfikatu SSL

04 lut 2017, 15:02

Z drugiej strony to wszystko dodatkowo wprowadzi nieświadomych użytkowników w błąd. Jest kłódka to znaczy, że jestem bezpieczny. Mogę podawać dane bez ograniczeń - np. banku, kart, adresy zamieszkania, a może nawet i ustawić proste hasło. :)


 
Awatar użytkownika
Pawel Legionowo
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 16 lut 2017, 22:24
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:

Re: Chrome 56 będzie wyświetlał flagę "Not Secure" dla stron z polami hasła dla stron bez certyfikatu SSL

16 lut 2017, 23:40

Idealne rozwiązanie to nie jest ale na pewno jakiś mały kroczek naprzód w kierunku zwrócenia uwagi użytkowników kart ale problem jest moim zdaniem gdzie indziej. Przy zwykłej płatności kartą przez internet nie ma żadnej dodatkowej autoryzacji. Wystarczy podać numer karty, date waznosci i 3 cyfrowy kod który jest stały.

Mam kilka kont bankowych ale nie podaje nigdy do płatności przez internet numeru karty od głównego rachunku. Mam osobny rachunek, który zasilam określoną kwotą w razie potrzeby, normalnie nie trzymam tam pieniędzy więc gdyby ktoś wykradł nawet dane tej karty to nic sie nie stanie.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Chrome 56 będzie wyświetlał flagę "Not Secure" dla stron z polami hasła dla stron bez certyfikatu SSL

Autor tematu

18 lut 2017, 14:23

Pawel Legionowo napisał/a:
Mam kilka kont bankowych ale nie podaje nigdy do płatności przez internet numeru karty od głównego rachunku. Mam osobny rachunek, który zasilam określoną kwotą w razie potrzeby, normalnie nie trzymam tam pieniędzy więc gdyby ktoś wykradł nawet dane tej karty to nic sie nie stanie.


Nie masz karty wirtualnej (pre-paid) w swoim banku?


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Chrome 56 będzie wyświetlał flagę "Not Secure" dla stron z polami hasła dla stron bez certyfikatu SSL

Autor tematu

07 mar 2017, 20:32



 
Awatar użytkownika
Tpk-Games
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 12 maja 2015, 18:42
Kontaktowanie:

Re: Chrome 56 będzie wyświetlał flagę "Not Secure" dla stron z polami hasła dla stron bez certyfikatu SSL

15 kwie 2018, 23:29

No to nieźle, teraz wreszcie będzie normalnie. Tak powinno to wyglądać już kilka lat temu.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości