Forum dla administratorów stron WWW i developerów

Witaj!

AdminZone.pl to miejsce w którym możesz dowiedzieć się jak szybko i skutecznie wypromować swoją stronę WWW, zachęcić użytkowników do wypowiadania się i aktywnego udziału w życiu takiej strony.
Dołącz do naszej społeczności aby w pełni korzystać z usług oferowanych przez AdminZone.pl
Zaloguj się
lub
Zarejestruj się
 
Awatar użytkownika
alpherainn
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 22 maja 2013, 20:36

Dobry skrypt dla forum PBF

Autor tematu

23 maja 2013, 14:21

Cześć.
Mam problem z wyborem dobrego skryptu forum dla PBF.
Zastanawiałem się nad kilkoma skryptami ale nadal nie mogę się zdecydować. Pod uwagę brałem MyBB, fluxBB i phpBB3, ale nadal nie jestem w pełni zdecydowany.
Bardzo prosiłbym o pomoc. Oczywiście możecie zaproponować te skrypty, których nie napisałem, ale pasują mi jedynie skrypty darmowe.
Z góry dziękuję :)


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Dobry skrypt dla forum PBF

23 maja 2013, 15:06

Witaj,
Czym jest PBF? Jaki masz hosting?


 
Awatar użytkownika
alpherainn
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 22 maja 2013, 20:36

Re: Dobry skrypt dla forum PBF

Autor tematu

23 maja 2013, 15:28

PBF to takie forum, na którym masz własną postać, odwiedzasz nią różne miejsca, uczestniczysz w rozwoju, bierzesz udział w walkach, wojnach a to wszystko na forum w formie postów. Można się naprawdę przy tym świetnie bawić :)
Z hostingiem to sprawa trochę mniej jasna. Nie zdecydowałem się jeszcze na niego, ale na początku będzie zapewne niezbyt drogi.


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: Dobry skrypt dla forum PBF

23 maja 2013, 15:31

Nie tylko masz własną postać. To zależy od gry. PBF to ogólnie skrót od Play By Forum. Jest to gra tekstowa, w którą gracze "grają" za pomocą pisania postów i tematów.

Co do silnika to zależy od ciebie i poniekąd od gry, jaką masz zamiar utworzyć, bo np. w FluxBB możesz nie znaleźć potrzebnych modyfikacji czy wtyczek.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Dobry skrypt dla forum PBF

23 maja 2013, 15:38

Czyli generalnie forum o grach.

Czego oczekujesz od aplikacji forum? Dużo modyfikacji? Optymalizacja? Możliwość późniejszego przejścia na inną aplikację poprzez konwersję? Jakich ruch przewidujesz?

Jeżeli masz zamiar w przyszłości przenieść się na coś innego ważne jest, abyś teraz wybrał jakąś bardziej popularną aplikację do której są konwentery.


 
Awatar użytkownika
alpherainn
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 22 maja 2013, 20:36

Re: Dobry skrypt dla forum PBF

Autor tematu

23 maja 2013, 15:52

Nie byłem zdecydowany co do FluxBB a więc dziękuję za opinię.
Ogólnie to mam pomysł na grę, z ciekawą (oczywiście wg. mnie) fabułą, która mam nadzieję sprawi, że gra będzie żywsza. Krótko mówiąc będzie to świat dzisiejszy przemieszany z fantastyką. Ale więcej raczej nie ujawnię. Poza tym normalne forum z nowymi pomysłami dotyczących gry na forum.

Aplikacja forum? Cóż, bez zbędnych dodatków niszczących wygląd forum. Łatwość "ogarnięcia" panelu administratora i łatwość w pisaniu postów.
Myślę, że skrypt powinien być przystosowany do szybkiego działania przy dużej liczbie odwiedzających.
W sprawie konwersji oczekuję tego, żeby można byłoby przejść na inną aplikację.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Dobry skrypt dla forum PBF

23 maja 2013, 16:10

Instalowałeś phpBB3 lub mybb na localhoście? "Łatwość "ogarnięcia" panelu administratora" to pojęcie względne, każdy może inaczej odczuwać korzystanie z funkcjonalności forum.


łatwość w pisaniu postów


Większość aplikacji ma tą samą, logiczną czynność jaką jest pisanie postów. Obojętnie czy to phpbb, mybb, smf...


 
Awatar użytkownika
alpherainn
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 22 maja 2013, 20:36

Re: Dobry skrypt dla forum PBF

Autor tematu

23 maja 2013, 16:22

MyBB miałem na forum, a phpBB 3 było tylko na hostingu forów, takie gotowe forum.
W tym ogarnięciu chodziło mi o to, żeby było łatwo zaznajomić się z podstawowymi funkcjami panelu, a także żeby mieć możliwość szybkiego dojścia do najważniejszych rzeczy i żeby te najważniejsze rzeczy nie były poukrywane.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Dobry skrypt dla forum PBF

23 maja 2013, 16:36

W phpBB3 jest bardzo rozbudowany, przez co dla niektórych "nieczytelny" system uprawnień. Tylko uprawnienia się ustawia raz.
MyBB ma w sumie prosty panel administratora ale jeżeli chodzi wydajność przy trochę większym ruchu - phpBB znacząco wygrywa.

Tak czy inaczej - MyBB czy phpBB ma podobnie prostą obsługę dla potencjalnego użytkownika. :)

PS: Łatwo jest się przyzwyczaić do ACP phpBB. Też podchodziłem do niego nieco sceptycznie, aktualnie nie mam z nim problemów. Brakuje wyszukiwarki.


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: Dobry skrypt dla forum PBF

23 maja 2013, 19:58

@Macsch15, nie forum o grach, a raczej forum-gra.
Jeżeli nie ma żadnej egzotycznej funkcji, której potrzebujesz możesz wziąć FluxBB.
MyBB może wydawać się łatwe, ale phpBB3 wydaje mi się lepszym wyborem. To tak bardziej subiektywnie. Do tego skoro pragniesz kupić mały hosting to na razie "wytrzymałość" silnika jest sprawą drugorzędną. Zawsze możesz przekonwertować do czegoś lepiej zoptymalizowanego. Chociaż jeśli wybierzesz jeden z tych trzech takiego wyboru prawdopodobnie nie będziesz musiał dokonywać.
A jeśli lubisz nowości, zainteresuj się:
http://vanillaforums.org


 
Awatar użytkownika
Ralfp
Stały użytkownik
Posty: 476
Rejestracja: 11 sie 2012, 9:16

Re: Dobry skrypt dla forum PBF

23 maja 2013, 20:26

IMHO każde forum się nada.


 
Awatar użytkownika
alpherainn
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 22 maja 2013, 20:36

Re: Dobry skrypt dla forum PBF

Autor tematu

23 maja 2013, 20:28

Bardzo dziękuję za komentarze.
Nie testowałem Vanilli, ale jakoś nie wydaje mi się ona dobrym rozwiązaniem.
A co myślicie o SMF 2? Czy jest dobre dla takiego typu forum?


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Dobry skrypt dla forum PBF

23 maja 2013, 21:42

SMF sprawia wrażenie jakby nie było wspierane, a nawet jak się rozwijają, to bardzo powoli. Dużo konwenterów jest.


 
Awatar użytkownika
alpherainn
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 22 maja 2013, 20:36

Re: Dobry skrypt dla forum PBF

Autor tematu

23 maja 2013, 22:06

Obecnie też się nad nim zastanawiam.
Poza tym coraz bardziej zbliżam się do wybrania phpbb3. Być może trudny do zaznajomienia się panel administracyjny, ale ciekawe opcje. Poza tym również fluxBB które jest dobrym skryptem, ale ma mało opcji, które mimo to wystarczają.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Dobry skrypt dla forum PBF

23 maja 2013, 22:12

Jeżeli chodzi o phpBB3, możesz sobie testować opcje na localhoście lub - jak czegoś nie będziesz wiedział - napisać tutaj. :)


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości