Forum dla administratorów stron WWW i developerów

Witaj!

AdminZone.pl to miejsce w którym możesz dowiedzieć się jak szybko i skutecznie wypromować swoją stronę WWW, zachęcić użytkowników do wypowiadania się i aktywnego udziału w życiu takiej strony.
Dołącz do naszej społeczności aby w pełni korzystać z usług oferowanych przez AdminZone.pl
Zaloguj się
lub
Zarejestruj się
 
Awatar użytkownika
Slawko
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2013, 12:35

Jaki skrypt pod forum BMW wybrać?

Autor tematu

23 mar 2013, 12:50

Witam szanowne grono

Postaram sie pokrótce streścić sytuacje. Jestem jednym z założycieli Polskiego Klubu BMW w Irlandii. Jesteśmy zbieranina pozytywnie zakręconych fanów BMW, motoryzacji i driftu. Nasze Klubowe forum stało przez X czasu na serwerze Turbo.pl i na PhpBB by Przemo. Od jakiegoś czasu skrypt skutecznie się posypywał, aż w końcu po ostatniej aktualizacji wytrzymał 3 miesiące i padł zupełnie. Straciliśmy bazę danych, jakimś sposobem kopie ktore sie zapisywały były również nie do odzyskania. Tematem zajmował się sa Przemo, który po kilku dniach sie poddał.

Padła decyzja na start od zera. Pod koniec było nas około 500 użytkowników, potrzebujemy przede wszystkim wersji PL, dobrego systemu rang, galerii być może bloga, fajnie by było jakby był kalendarz. Doszliśmy do wniosku z drugim adminem ze jeżeli trzeba będzie zapłacić za jakiś skrypt to możemy to zrobić oczywiście w rozsądnych granicach.

Przyglądałem sie XenForo i IPS z płatnych, myślę ze oba spokojnie spełniają nasze wymagania. Z drugiej strony sam modyfikowałem trochę Przema i wiem ze jak posiedzieć nad darmowym skryptem to tez będzie ok.

poradźcie w która stronę uderzyć

Pozdro


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Jaki skrypt forum pod forum BMW wybrać?

23 mar 2013, 12:59

Witaj,
Co znaczy padł? phpBB by przemo to stara konstrukcja oparta o phpbb 2 z naładowanymi niepotrzebnymi dodatkami.
Jaki hosting posiadacie? wybór IPB przy nieodpowiednim hostingu może być podobnie destrukcyjne jak sytuacja podana przez Ciebie.

Cały czas jestem zdania że początki forum nie muszą być na płatnym skrypcie. Jeżeli byś stworzył forum na phpbb3, to w późniejszym czasie konwersja np. do IPB jest praktycznie bezstratna.


 
Awatar użytkownika
Slawko
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2013, 12:35

Re: Jaki skrypt pod forum BMW wybrać?

Autor tematu

23 mar 2013, 13:19

Od jakiegoś czasu forum krzaczyło, ładowało sie do połowy albo wcale, trzeba było usuwać cache wtedy chodziło jakiś czas bez problemu, po ostatnim update przez kilka tygodni był w miarę spokój ale przez ostatnie dwa tygodnie częściej kasowałem cache niz forum działało az w końcu sie nie podniosło.
Przemo coś tam próbował ale podobno nie ma ani jednej dobrej kopii bazy danych, wszystkie są puste albo wadliwe.

System jest taki ze nie chcemy juz komplikacji i walki z forum, lepiej wydać kilka $$$ i miec pewniaka, na chwile obecna mamy forum tymczasowe na phpbb3


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Jaki skrypt pod forum BMW wybrać?

23 mar 2013, 14:05

A hosting?


 
Awatar użytkownika
Cz3ster
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 25 sty 2013, 21:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontaktowanie:

Re: Jaki skrypt pod forum BMW wybrać?

24 mar 2013, 21:55

Slawko napisał/a:
System jest taki ze nie chcemy juz komplikacji i walki z forum, lepiej wydać kilka $$$ i miec pewniaka, na chwile obecna mamy forum tymczasowe na phpbb3
A co phpBB3 ma niepewnego? Darmowy skrypt z bardzo dobrym Polskim wsparciem dla IPB czy XF będziesz musiał za byle gówno zapłacić nie lepiej w tej cenie kupić jakieś linki etc. i pozyskać nowych użytkowników.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości