Forum dla administratorów stron WWW i developerów

Witaj!

AdminZone.pl to miejsce w którym możesz dowiedzieć się jak szybko i skutecznie wypromować swoją stronę WWW, zachęcić użytkowników do wypowiadania się i aktywnego udziału w życiu takiej strony.
Dołącz do naszej społeczności aby w pełni korzystać z usług oferowanych przez AdminZone.pl
Zaloguj się
lub
Zarejestruj się
Regulamin forum
Dział ten powstał aby chętni mogli pochwalić się efektami pracy którą włożyli w swoje strony.

Pisząc temat, przedstaw w skrócie swoje forum bądź stronę, następnie wypunktuj efekty swojej pracy, np. autorskie dodatki, własny projekt graficzny.

Dział ten nie służy do reklamy. Nie stosuj sloganów ani zachęt do rejestracji. Nie umieszczaj bannerów graficznych. Nie chwal się konkursami albo eventami. Tematy zawierające te treści będą traktowane jako reklamy i usuwane.

Aby napisać temat w tym forum użytkownik musi posiadać przynajmniej 20 postów.
 
Awatar użytkownika
webax
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 23 sie 2012, 16:39

Forum Webmasterskie webax.pl

Autor tematu

23 sie 2012, 16:47

Witam. No to co? Kolej na mnie;) Chciałbym poddać ocenie forum webmasterskie webax.pl. Co nas wyróżnia? A jest trochę tych rzeczy - w ich skład wchodzi między innymi autorski katalog firm hostingowych, unikalny design czy też niespotykana na pozostałych forach atmosfera. Znajdziecie u nas tematy dot. webmasterski w jej czystym wydaniu. Nie będę się rozpisywać - pewnie sami zauważycie.
Adres: http://webax.pl/


PS. Proszę o konstruktywne opinie i oceny.


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: [Ocena] Forum Webmasterskie webax.pl

23 sie 2012, 16:56

Podobny styl już gdzieś widziałem i chyba tylko header i kolorystyka była lekko "inna"... Nie startowaliście już gdzieś o wiele wcześniej? (;


 
Awatar użytkownika
webax
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 23 sie 2012, 16:39

Re: [Ocena] Forum Webmasterskie webax.pl

Autor tematu

23 sie 2012, 16:59

Niestety ale nie ma takich szans. Nieco przed startem były prowadzone eksperymenty z kolorkami, ale tylko w jednym miejscu w sieci - właśnie na domenie webax.pl.


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: [Ocena] Forum Webmasterskie webax.pl

23 sie 2012, 17:09

Podobny styl jest na forum WHT i wBoard.net
Ogólnie to IPBowy styl.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: [Ocena] Forum Webmasterskie webax.pl

23 sie 2012, 17:10

Przyjemne kolory.
Moim zdaniem macie za dużo działów, większość stoi pusta lub ma kilka postów. Jest parę działów które można bez problemów połączyć, a gdy forum się rozwinie - rozdzielić.

W "katalogu firm" tylko jedna firma? Co jak co, ale ten moduł kojarzy mi się tylko z WHT.

PS: Zamiast czerpać inspiracje ze stylu IPB, lepiej wymyślić coś nowego, "innowacyjnego". :)


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: [Ocena] Forum Webmasterskie webax.pl

23 sie 2012, 17:13

WHT? Jeśli mówimy o tym samym to serwis ten, jest typowo postawiony na surowym IP.Boardzie. A co do stylu, Trace, dokładnie o wboard.net mi się rozchodziło. Tak myślałem, że gdzieś już to widziałem.


 
Awatar użytkownika
webax
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 23 sie 2012, 16:39

Re: [Ocena] Forum Webmasterskie webax.pl

Autor tematu

23 sie 2012, 17:16

Hmmm, przepraszam, że nie poinformowałem, ale mamy dopiero kilkanaście dni. Co do katalogu wprowadziliśmy tam pewną innowacyjność - jest to podział na firme web i game hostingowe. "Młodość" forum odzwierciedla się też i w działach - których jest moim zdaniem w sam raz, bo są fora na których działów jest o wiele, wiele więcej. Zapełnić, moim zdaniem się zapełnią, bo każdy podział ma u nas swoje uzasadnienie. Nie zgodzę się z jednym, twierdzisz, że nas styl nie jest unikalny, a moim zdaniem jest wręcz odwrotnie.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 17:17 przez webax, łącznie zmieniany 1 raz.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: [Ocena] Forum Webmasterskie webax.pl

23 sie 2012, 17:17

kaaleth napisał/a:
A co do stylu, Trace, dokładnie o wboard.net mi się rozchodziło


Może jestem mało spostrzegawczy, ale ja widzę tylko niebieski styl, raczej nie podobny do ocenianego forum. ^_^


 
Awatar użytkownika
webax
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 23 sie 2012, 16:39

Re: [Ocena] Forum Webmasterskie webax.pl

Autor tematu

23 sie 2012, 17:18

Hmm wboard.net? Skąd takie porównanie? Racja, łączą nas 2-3 te same elementy, które spotkamy jeszcze na tysiącach innych forów.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 17:31 przez webax, łącznie zmieniany 1 raz.


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: [Ocena] Forum Webmasterskie webax.pl

23 sie 2012, 17:19

Bo ten styl niedawno trochę odświeżyli :D. Ale ogólnie i tak widać różnicę.
A co do WHT, to oprócz katalogu firm menu jest praktycznie identyczne, tylko naturalnie w innej kolorystyce.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: [Ocena] Forum Webmasterskie webax.pl

23 sie 2012, 17:20

Mam jeszcze pytanie trochę spoza oceny, czy progreso.pl oferuje coś w zamian za rolę "partnera technologicznego"?

PS: forów.pl


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: [Ocena] Forum Webmasterskie webax.pl

23 sie 2012, 17:22

Dlatego napisałem, że o innych barwach i headerze. Myślałem, że te 2 fora są tego samego autora. Nie twierdzę, że styl nie jest unikalny lub - jeśli ktoś miałby sobie wyolbrzymić - wzorowany/skopiowany/kradziony etc., bo tego nie powiedziałem. Nie siedzę na takich forach, bo jest ich tysiące, ale to, skojarzyło mi się z innym. Wyglądana na to, że błędnie.

Pozdrawiam.


 
Awatar użytkownika
webax
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 23 sie 2012, 16:39

Re: Forum Webmasterskie webax.pl

Autor tematu

23 sie 2012, 17:37

Hmmm, no jasne. Nasz serwis hostowany jest na serwerach progreso.pl Nie zanotowaliśmy żadnego padu(ale to taka ciekawostka). O kolejnych korzyściach przekonacie się w nadchodzących konkursach.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: [Ocena] Forum Webmasterskie webax.pl

23 sie 2012, 17:45

Nie twierdzę że progreso to zła firma, ale wystawianie takich opinii:

webax napisał/a:
Nasz serwis hostowany jest na serwerach progreso.pl Nie zanotowaliśmy żadnego padu

Po...
webax napisał/a:
ale mamy dopiero kilkanaście dni.


jest trochę przedwczesne (chyba że już wcześniej korzystaliście z niego na jakiejś innej stronie). ;)


 
Awatar użytkownika
webax
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 23 sie 2012, 16:39

Re: Forum Webmasterskie webax.pl

Autor tematu

23 sie 2012, 17:53

Domena webax jest już troszkę w sieci i tak jak mówię, eksperymentowaliśmy na niej dobre półtora miesiąca. To właśnie dlatego forum nie wymaga żadnych wielkich poprawek itd. Mówiąc o dostępności naszego serwera chodziło mi właśnie o ten okres.

PS. Prócz tego oczywiście od dłuższego czasu korzystam z usług progreso a ich dostępność jest na naprawdę wysokim poziomie.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości