Forum dla administratorów stron WWW i developerów

Witaj!

AdminZone.pl to miejsce w którym możesz dowiedzieć się jak szybko i skutecznie wypromować swoją stronę WWW, zachęcić użytkowników do wypowiadania się i aktywnego udziału w życiu takiej strony.
Dołącz do naszej społeczności aby w pełni korzystać z usług oferowanych przez AdminZone.pl
Zaloguj się
lub
Zarejestruj się
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Windows 8 i 10 - opinie, dyskusje, info

Autor tematu

19 sie 2012, 20:55

Cześć!

Zapewne każdy zapalony Nerd zna datę premiery Windows 8 :P.
Co sądzicie o Metro UI? Jest na plus jeśli chodzi o PC? A może macie w d**ie PC-ty tak jak MS i wolicie tablety? Co sądzicie o nowościach oprócz samych nowych "kaflów"?
Mi osobiście spodobał się ten sklep. Nareszcie coś takiego zawitało.
A wy? Co myślicie o nowym produkcie naszego giganta?
Ostatnio zmieniony 19 sie 2012, 21:01 przez Trace, łącznie zmieniany 1 raz.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 - opinie, dyskusje, info

19 sie 2012, 20:59

Skutecznie zdusił mnie zapał do kupna jego jak zobaczyłem JAK BARDZO jest on przystosowany do tabletów.

Zostaję przy Windows 7 jako że mam PC. Po ściągnięciu wszystkich aktualizacji jestem w stanie stwierdzić że jest lepszy niż poczciwy XP.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 - opinie, dyskusje, info

21 sie 2012, 16:30



 
Awatar użytkownika
lukasamd
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 21 sie 2012, 8:51
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 - opinie, dyskusje, info

21 sie 2012, 18:12

W różnych testach wygląda to tak, jakby było tragicznie ale... zrobiono istną rewolucje, a patrzcie, jak po chwili zaczyna szybko się przełączać itd. wystarczy chwila, aby załapać. Samo start jest nadal i działa tak samo (tj. klawisz windowsa, wpisujemy nazwę aplikacji), tyle, że "wygląda inaczej".

A z tym zamykaniem to naprawdę IMO żart... zarówno lapy jak i stacjonarki najlepiej pod Win8 wyłączać... tak, przyciskiem! Przecież te systemy już od dawien dawna nie są tępe i dobrze wiedzą, co ten przycisk oznacza i o co nam chodzi.


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 - opinie, dyskusje, info

21 sie 2012, 19:02

Mam, używam, do siódemki nie wracam.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 - opinie, dyskusje, info

21 sie 2012, 19:04

Jak u niego z wydajnością porównując do 7?


# Przed momentem doczytałem: http://www.dobreprogramy.pl/Aktualizacj...35729.html


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 - opinie, dyskusje, info

21 sie 2012, 20:20

To zależy. Jako tako w wymagających aplikacjach różnicy nie zobaczysz, choć w niektórych segmentach samego systemu wydaje się działać lepiej. Aplikacja "Start" (celowo nie będę wspominać o klasycznym "pasku") przełącza się błyskawicznie. Również minimalizacja czy przenoszenie aplikacji przystosowanych do Metro UI działa bez żadnych spowolnień. Programy, które uruchomiliśmy za pierwszym razem i zamknęliśmy, za 2-gim, czy 3-cim razem startują znacząco szybko.

Na początku być może przyzwyczajenie do Metro UI sprawia drobne problemy, ale po 2-3 dniach dłuższej nawigacji po systemie, interfejs staje się naprawdę przyjemny. Ktoś tu wspomniał o tym, że Windows 8 skierowany jest raczej w kierunku tabletów. No i tutaj muszę przyznać rację, ale nie do końca. Po instalacji świeżo systemu, mamy możliwość usunięcia wszystkich aplikacji Metro tj. Sport, Sklep, Zdjęcia i inne (ew. pogodynkę można zostawić ;) ). One się nie sprawdzają, ponieważ żeby z nich korzystać, trzeba się naprawdę namachać kursorem. Ale...

Kafelki są naprawdę w porządku. Na Starcie możemy wszystko pięknie zamieścić i wcale nie tworzy się bałagan. Natomiast co do szybkiego wyłączania to podpisuję się tutaj i potwierdzam takowe działanie. System wyłącza się w mgnieniu oka. Gdzieś czytałem, że odbija się to na zasilaniu, ale nie zauważyłem żadnych problemów. Funkcję takową możemy wyłączyć w panelu sterowania, lecz nie zagłębiałem się jeszcze w to.

Według mnie teorie wygłaszane na temat "Co 2-gi system MS jest lepszy", w tym przypadku są nie na miejscu.

// Cóż, być może. Ja nie korzystałem z upgrade. Po prostu zainstalowałem na nowo.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2012, 20:24 przez kaaleth, łącznie zmieniany 1 raz.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 - opinie, dyskusje, info

21 sie 2012, 20:24

Ciekawi mnie jeszcze jedna kwestia, jak wygląda kompatybilność programów ze starszych wersji? Spotkałeś się że jakiś program którego używałeś na 7 nie działał na 8?

Wiadomo już kiedy będzie oficjalna premiera?


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 - opinie, dyskusje, info

21 sie 2012, 20:35

Miałem problem z TortoiseHg, ale okazało się, że był blokowany i nie miało to żadnego znaczenia z kompatybilnością. Niekiedy system potrafi przed uruchomieniem instalacyjnego exe wyrzucić błąd, że aplikacja może uszkodzić komputer. Wtedy pod mylnie zatytułowanym przyciskiem "Szczegóły" można wyłączyć tę zaporę. Programy, które mogę powiązać z tym forum chodzą bez zarzutu, tj. np.: Notepad++, FileZilla, VertrigoServ. W przypadku komunikacji używam WTW, nie wiem jak z GG, od dawna rozstałem się z tym e-produktem. Rozrywka? Sprawdzałem oryginalną wersję Battlefield 3 na platformie Origin - również bez problemów.

Z pewnego prywatnego forum o ogólnym software gość co chwila coś wgrywa i usuwa, mówiąc, że nie napotkał jeszcze żadnych problemów. Zarzucał zrzutami ekranu i cieszył się całokształtem :).

Premiera? 26 październik.


 
Awatar użytkownika
lordnitos
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 22 lis 2012, 18:36
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 - opinie, dyskusje, info

27 lis 2012, 19:37

U mnie Windows 8 odpada z dwóch powodów...
1. To Windows
2.
Windows 8 zbiera informacje o każdej aplikacji instalowanej w systemie i wysyła je do firmy Microsoft, poprzez kanał łączności (aczkolwiek wykryto luki w protokole i jest on uznawany za źle zabezpieczony). Firma Microsoft potwierdziła doniesienia o zbieraniu danych, twierdzi jednak, że nie kasuje od razu adresu IP ale "cyklicznie owe numery są usuwane z dzienników". Oświadczyła, że nie wykorzystuje tych informacji by identyfikować, kontaktować się z lub stosować spersonalizowane reklamy wobec użytkowników, nie dzieli się też tymi informacjami z firmami trzecimi[17].

Natomiast w oświadczeniu nie podano informacji na temat przekazywania danych agencjom federalnym, np. Microsoft przyznał, że już nieraz przekazywał owym służbom dane swoich użytkowników, przy okazji europejskiej premiery usługi Office 365 na bazie amerykańskiego prawa (tzw. Patriot Act)[18][19].


 
Awatar użytkownika
lukasamd
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 21 sie 2012, 8:51
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 - opinie, dyskusje, info

12 gru 2012, 16:09

kaaleth napisał/a:
Mam, używam, do siódemki nie wracam.


+1

Ostatnio zmieniałem sprzęt i zastanawiałem się jaki system wybrać - lap był bez OEMowego systemu, a że mam dostęp do MSDNAA, to i wybór był niezły. Wrzuciłem jeden, potem drugi... No i zostałem przy Windows 8. Nie jest to ideał, nie używam w ogóle Modern UI bo póki co nie widzę dla mnie żadnych pożytecznych aplikacji w markecie, ale szybkość, BitLocker, wygląd (tak, ta "plastyczność" jest dla mnie ładniejsza) i nieco wbudowanych opcji takich jak montowanie ISO przeważyła.

Aha, sam używam, może kogoś zainteresuje:
http://startisback.com/


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 - opinie, dyskusje, info

15 wrz 2013, 16:39

8.1
Zrzut ekranu (5).png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 - opinie, dyskusje, info

15 wrz 2013, 17:11

Hm. Ten start się aktywuje w jakiś tradycyjny sposób czy trzeba jechać mychą do rogu ekranu?


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 - opinie, dyskusje, info

15 wrz 2013, 19:00

Możesz wywołać go fizycznym klawiszem na klawiaturze, bądź zjechać myszką do dolnego, lewego rogu i "kliknąć" kwadracik z logiem Windows, który się właśnie w tym miejscu wyświetli. Na "desktopowym" pulpicie, do którego wszyscy przywykli, na pasku START pojawiła się ikonka Windows, która pozwala wrócić na pulpit METRO.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 - opinie, dyskusje, info

19 paź 2013, 20:20

I jak wrażenia po aktualizacji do 8.1?

PS: Wymagane jest konto w MS aby korzystać z systemu?


  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości