Forum dla administratorów stron WWW i developerów

Witaj!

AdminZone.pl to miejsce w którym możesz dowiedzieć się jak szybko i skutecznie wypromować swoją stronę WWW, zachęcić użytkowników do wypowiadania się i aktywnego udziału w życiu takiej strony.
Dołącz do naszej społeczności aby w pełni korzystać z usług oferowanych przez AdminZone.pl
Zaloguj się
lub
Zarejestruj się
 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Atom 1.0 został wydany ale jeszcze nie trafił do mojego serca

Autor tematu

29 cze 2015, 0:47

Parę dni temu został wydany Atom 1.0, edytor który testuję od jego pierwszych wersji kiedy jeszcze nie miał publicznego repozytorium na GitHub.
Skusiła mnie podobna funkcjonalność jak Sublime Text, którego używam do dziś dzień, niestety od samego początku Atom miał duże problemy z wydajnością, temat ten był wielokrotnie poruszany https://github.com/atom/atom/issues/2654
Nie żebym był jakoś do niego uprzedzony - wręcz przeciwnie, całość sprawia bardzo dobre wrażenie, przyjemny wygląd, powiększająca się społeczność która tworzy rozszerzenia do niego no i... jest darmowy z w pełni otwartym kodem źródłowym.



Już parę razy próbowałem się do niego przekonać i próbując odstawić (na jakiś czas przynajmniej) Sublime Text 2. Niestety przyzwyczajenie robi swoje i od chwili zainstalowania go zacząłem poszukiwać rozszerzeń rozwiązań znanych z Sublime Text, takie są - ale nie działają tak jakbym chciał finalnie.

Prawdopodobnie gdybym nie używał Sublime Text a jakiegoś Notepad++, przesiadłbym się na niego z uśmiechniętym ryjkiem.
Teraz nie wiem po co kombinuję ze zmianą skoro dla mnie Sublime jest "prawie" idealny.

Napisałem ten temat bo jest to edytor który z czasem prawdopodobnie będzie osiągać coraz większą popularność i doskonałość, nie powiem - może sam za jakiś czas przeniosę swoje graty na niego, w stanie aktualnym - nawet wersja 1.0 jest mało wydajna i stosunkowo niestabilna więc podziękuję.


 
Awatar użytkownika
parox
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 08 sty 2014, 16:22

Re: Atom 1.0 został wydany ale jeszcze nie trafił do mojego serca

29 cze 2015, 22:04

Hmm, mi Atom bardziej wchodzi jak Sublime Text 3. Aczkolwiek do pracy łatwiej mi siedzieć na PHPStorm.

Uważam iż ma przed sobą świetlaną przyszłość, choćby z tego względu iż jest pisany nie tylko w NodeJS ale i C++, Pythonie i WebKit'cie. Tak więc developerów, paczek i poprawek mu nie zabraknie. Może także być sukcesem, gdyż pozostaje za darmo, gdzie za sublime "trzeba" płacić, co pewnie garstkę ludzi odstrasza.

Wiem, iż w ST2 już była możliwość instalacji paczek/wtyczek, aczkolwiek ja zawsze miałem problemy z intuicyjnością ich rozwiązań.

GitHub zazwyczaj robi dobre oprogramowanie, wliczając w to GitHub on windows/on mac. Olewają niestety dla GNU.

Zobaczymy co z tego będzie.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Atom 1.0 został wydany ale jeszcze nie trafił do mojego serca

Autor tematu

30 cze 2015, 15:20

No ja muszę w końcu migrować z Sublime na wersję 3 bo jest znacznie wydajniejsza.


 

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości