Forum dla administratorów stron WWW i developerów

Witaj!

AdminZone.pl to miejsce w którym możesz dowiedzieć się jak szybko i skutecznie wypromować swoją stronę WWW, zachęcić użytkowników do wypowiadania się i aktywnego udziału w życiu takiej strony.
Dołącz do naszej społeczności aby w pełni korzystać z usług oferowanych przez AdminZone.pl
Zaloguj się
lub
Zarejestruj się
 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Firefox 24 zmienia się w Chrome

19 lut 2014, 9:14

worek napisał/a:
Nie wiem dlaczego wszyscy upodabniają się do google'a.
Opera to już teraz praktycznie chrome, a tak a była dobra przeglądarka.
Firefox teraz piszecie, że też.
Niedługo nie będzie żadnej niezależnej przeglądarki.


Tutaj nic nie ma podobnego do Chrome, tylko do Chromium, z którego Google czerpie kod źródłowy.

Minimalizm się ceni, choć jak dobrze pamiętam, to w FF zawsze ukrywałem jeszcze dodatkowe przyciski (zakładki, home, menadżer pobierania i coś tam jeszcze) . ;)


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: Firefox 24 zmienia się w Chrome

19 lut 2014, 16:17

I będą zmieniane dynamicznie w trakcie korzystania z przeglądarki, kiedy nam się potworzy trochę historii ;). Chyba, że je przypniemy, albo będą przypięte od razu.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Firefox 24 zmienia się w Chrome

Autor tematu

08 cze 2014, 4:50

Myślałem że będzie gorzej, już od pierwszych nightly używam Firefox'a z nowym UI i jak na razie spisuje się dobrze, oczywiście na początku były problemy natury przyzwyczajenia (np. przycisk Home zamiast strzałki powrotu) ale one minęły.

No i wreszcie normalna synchronizacja danych. :)


 
Awatar użytkownika
Mecenas
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 12 kwie 2013, 13:49
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontaktowanie:

Re: Firefox 24 zmienia się w Chrome

08 cze 2014, 8:41

Synchronizacja z chrome?

Mentalnie maznięte za pomocą Tapatalk Pro i SwiftKey


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Firefox 24 zmienia się w Chrome

Autor tematu

08 cze 2014, 9:29

Nie wiem czy z chrome, wcześniej takie rozwiązanie miała też Opera.


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Firefox 24 zmienia się w Chrome

10 cze 2014, 0:17

Wersję oznaczoną cyferką 29 zainstalowałem dzisiaj na czystym systemie i crashowała się, kiedy chciałem pobrać tapetę na pulpit o rozdzielczości większej niż FullHD. Szybko więc odinstalowałem, bo dla mnie rzecz niewybaczalna, tym bardziej, że w między czasie miałem otwartych 5 innych kart. Później zaczęły się problemy z flashplayerem, który także awaryjnie kończył program z tym, że kart już nie dało się przywrócić. Mam też wielki zarzut do wtyczki Adblock Plus, która nie blokuje wszystkich reklam na stronach. Zwykły Adblock w Chromium/Google Chrome robi to znacznie lepiej.

Na Elementary OS działa dość szybko, ale zdążyłem się przyzwyczaić do Midori, która i tak jest kopią klasycznego FF. Poza tym zajmuje trochę więcej miejsca w nagłówku, przez co odnoszę wrażenie, że jest tam jakiś "niewidzialny" toolbar. W wersji developerskiej Midori ma kilka uzupełnień, których mi bardzo brakowało. Teraz używam więc na przemian.

Aktualnie na Windowsie zostałem się z IE11. Chromium zaczął odstraszać mnie synchronizacjami z usługami Google. Nawet te zaczęły mnie przerażać. Nie lubię mieć zintegrowanych kont, tym bardziej YouTube, Google+, historii przeglądania, rozszerzeń i innych danych. Poza tym zauważyłem, że wersja 35 i/lub 36 wzwyż nie pozwalają użytkownikowi zdecydować, w jakiej jakości ma zostać odtwarzany film na YouTube. O ile sprawdzałem to w innych przeglądarkach, tam wszystko jest w porządku. Dlaczego to zostało zmienione? Kiedy oglądam coś na pełnym ekranie, nie chcę widzieć tego w jakości 360p. :rolleyes:

Jak wspomniałem, zostałem na IE11. Tak, na najbardziej znienawidzonej przez świat przeglądarce, która dla większości służy wyłącznie po to, aby ściągnąć inną przeglądarkę. Sam jej nie lubiłem, ale nie wiedziałem, że jedenastka jest taka ciekawa. Na początek przejrzałem stos ustawień i dostosowałem ją pod swe zachcianki. Później zainstalowałem AdBlocka (!uwaga!) Plus będącą aplikacją zewnętrzną. Nie wiem, czy to kwestia subskrypcji reguł, ale zablokował wszystko co niechciane, nawet reklamy w serwisie ipla, czego niestety o FF powiedzieć nie mogę. Czego najbardziej brakuje, to małe (żeby nie napisać brak) możliwości personalizacji. Nawet scrollowanie nie klatkuje, co mnie osobiście zaskoczyło.

Niestety, na tym się kończą (a przynajmniej chwilowo) moje romanse z innymi przeglądarkami. Mam wstręt do innych, przerobionych na bazie Chromium, więc cała reszta odpada.

Trochę się rozpisałem, uff.


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Firefox 24 zmienia się w Chrome

10 cze 2014, 21:25

FF30 już jest.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Firefox 24 zmienia się w Chrome

Autor tematu

10 cze 2014, 23:45

Właśnie zainstalowałem, podobno nie ma zbyt wielu widocznych zmian.


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Firefox 24 zmienia się w Chrome

14 cze 2014, 17:05

... 31 beta też. No tempo mają :D


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Firefox 24 zmienia się w Chrome

Autor tematu

14 cze 2014, 17:35

W wersji 31 Firefox będzie domyślnym programem do otwierania PDF i OGG jeżeli w systemie nie będzie do nich odpowiedniego oprogramowania.
Trudno mi jest sobie wyobrazić Firefox'a jako program do przeglądania PDFów, wszak kiepsko sobie z tym radzi.


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Firefox 24 zmienia się w Chrome

18 cze 2014, 12:12

Przeglądanie plików PDF - tak jak np. ma Google Chrome? Ta funkcja mi się podoba, zaoszczędza trochę czasu, ale jest mniej bezpieczna.

Natrafiłem ostatnio na FireFox Light, czyli - jak sama nawa wskazuję - lekką wersję FireFoxa. Okrojona z dużych funkcji wygląda ciekawie. No i ustawienia przeglądarki bardziej do mnie trafiają, gdyż te otwierają się w oddzielnej karcie (jak Chrome), zamiast w małym okienku.

Niestety na moim komputerze jest jakiś problem z tą aplikacją, gdyż często się crashuje, zaś na YouTube sypie BSoD. Zresztą nigdy nie lubiłem FireFoxa i jak widać, on nie lubił mnie :) .

I tak swoją drogą IE doczekał się kanału deweloperskiego, jak FF czy Chrome :)


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Firefox 24 zmienia się w Chrome

Autor tematu

18 cze 2014, 16:22

Tak, tak jak ma chrome. Firefox używa pdf.js http://mozilla.github.io/pdf.js/web/viewer.html


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości