Forum dla administratorów stron WWW i developerów

Witaj!

AdminZone.pl to miejsce w którym możesz dowiedzieć się jak szybko i skutecznie wypromować swoją stronę WWW, zachęcić użytkowników do wypowiadania się i aktywnego udziału w życiu takiej strony.
Dołącz do naszej społeczności aby w pełni korzystać z usług oferowanych przez AdminZone.pl
Zaloguj się
lub
Zarejestruj się
 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Styl forum

27 wrz 2012, 23:38

Gotowe.


 
Awatar użytkownika
Kolopik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 27 wrz 2012, 23:21
Kontaktowanie:

Re: Styl forum

27 wrz 2012, 23:40

Macsch15 napisał/a:
Gotowe.

Od razu lepiej, dzięki :)


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: Styl forum

Autor tematu

28 wrz 2012, 7:00

A dla mnie pasują z prawej. To kwestia przyzwyczajenia, ale jak już się przyzwyczaisz to lepiej się czyta.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Styl forum

28 wrz 2012, 11:18

Generalnie 90% aplikacji na fora ma profile w temacie po lewej, więc nie trudno się przyzwyczaić :)


 
Awatar użytkownika
Ralfp
Stały użytkownik
Posty: 476
Rejestracja: 11 sie 2012, 9:16

Re: Styl forum

28 wrz 2012, 17:49

Trace napisał/a:
To kwestia przyzwyczajenia, ale jak już się przyzwyczaisz to lepiej się czyta.


Szacunek dla gości z phpBB3 że ludzie dalej wierzą w tą bajkę :)


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: Styl forum

Autor tematu

28 wrz 2012, 18:03

W jaką bajkę? To wszystko kwestia psychiki... Wyczyściłem ciasteczka i mam teraz po lewej stronie i nie cieszy to oka. Mój mózg musi się teraz oswoić z nowością.
Ale nie chcę... Po prawej stronie jest mi wygodniej. Najpierw się czyta post, potem takie duperele jak awatar, czy liczba postów.


 
Awatar użytkownika
Ralfp
Stały użytkownik
Posty: 476
Rejestracja: 11 sie 2012, 9:16

Re: Styl forum

28 wrz 2012, 18:57

W przeciwieństwie do semitów tekst czytamy od lewej do prawej. Postbit/avatar po lewej był sygnałem "UserA STOP, teraz czytasz wiadomość od UserB". ProSilver złamał ten kod i wymusił zmianę przyzwyczajeń.

To że ta zmiana została w proSilverze jest świetnym przykładem tego na jakiej zasadzie funkcjonowało (i dalej funkcjonuje) phpBB Group: "Wiemy lepiej co jest dobre dla userów".


 
Awatar użytkownika
Kolopik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 27 wrz 2012, 23:21
Kontaktowanie:

Re: Styl forum

28 wrz 2012, 22:42

Teraz jest kozacko :D


 
Awatar użytkownika
ScrepT
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2012, 23:10

Re: Styl forum

28 wrz 2012, 23:12

Dosyć ciekawy i prosty jest też styl we_clearblue, ale ten aktualny w niczym nie przeszkadza.


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: Styl forum

Autor tematu

29 wrz 2012, 10:35

W przeciwieństwie do semitów tekst czytamy od lewej do prawej. Postbit/avatar po lewej był sygnałem "UserA STOP, teraz czytasz wiadomość od UserB". ProSilver złamał ten kod i wymusił zmianę przyzwyczajeń.


1.Ważniejsza jest wiadomość od różnorakich informacji.
2.Nad wiadomością również jest kto to napisał. Na samej górze. Najpierw patrzymy w lewo, potem w prawo. Najpierw patrzymy w górę, potem w dół :).

To że ta zmiana została w proSilverze jest świetnym przykładem tego na jakiej zasadzie funkcjonowało (i dalej funkcjonuje) phpBB Group: "Wiemy lepiej co jest dobre dla userów".


Teraz ty się tak zachowujesz. Próbujesz mi na siłę wmówić, że lepsze dla mnie będzie to po lewej stronie... Mi tak nie pasuje. Wolę po prawej.


 
Awatar użytkownika
lukasamd
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 21 sie 2012, 8:51
Kontaktowanie:

Re: Styl forum

29 wrz 2012, 16:12

@Trace:
Ok, wiadomość jest ważniejsza, ale weź mi wytłumacz to, że jakoś na te 20% po lewej jakoś nie zwraca się uwagi i człowiek sam wie, "gdzie ma czytać". Przyzwyczajenie nabyte latami używania?
To i tak nie jest problem czy lewo, czy prawo. Istny mix to układ w MyBB - info o userze na górze... przy czytaniu kolejnych postów mnie to strasznie wkurzało i nie mogę znieść tego układu. Oczywiście to tylko moje zdanie i moje przyzwyczajenia.

Co do stylu, ja bym nie grzebał, jest ok.


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: Styl forum

Autor tematu

29 wrz 2012, 16:48

Ale ja nie mam przeciwko, że komuś się podoba po lewej. Ja już się odzwyczaiłem...
Jest gdzieś taki MOD, pozwalający wybrać użytkownikowi, po której stronie chce mieć te "info". To by było dla mnie dobre :D.
Ale że jestem jedyny, nie wiem, czy warto się fatygować.


 
Awatar użytkownika
PerfectM
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:01

Re: Styl forum

13 lut 2013, 18:38

Mi tez sie lepiej czyta z lewej strony a z reszta na forum nie ma demokracji i co admin zrobi jest swwiete i tyle :P
Z modem ktory by przestawial dla danego uzytkonika uklad to ja nie wiem czy cos takiego jest ale jak juz to instalowac sie nie oplaca, chyba ze duzo osob sie zglosi.
Odnosnie stylu to ja bylbym za zmiana, gdy wszedlem na forum (z google, nie z polecenia kogos) spojarzelm na styl i bylem przekonany ze to forum jest "nieprofesjonalne"(bez obrazy) no ale pozniej wszedlem w kilka postow, zobaczylem(lukasamd (dobrze chyba napisalem) znam go z forum mybbo..pl) i tak jakos zostalem ale ogolnie jakbys zmienil styl dobrze by bylo.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Styl forum

14 lut 2013, 11:36

Niedługo będą duże zmiany na forum, styl też ulegnie zmianie. :)


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Styl forum

25 lut 2013, 19:37

Widziałeś coś o 18:18 - nie było źle, a nawet lepiej (cokolwiek byle nie ten nudny, obecny).


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości