Forum dla administratorów stron WWW i developerów

Witaj!

AdminZone.pl to miejsce w którym możesz dowiedzieć się jak szybko i skutecznie wypromować swoją stronę WWW, zachęcić użytkowników do wypowiadania się i aktywnego udziału w życiu takiej strony.
Dołącz do naszej społeczności aby w pełni korzystać z usług oferowanych przez AdminZone.pl
Zaloguj się
lub
Zarejestruj się
 
Awatar użytkownika
PerfectM
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:01

Szukam systemu cms bez zachowania stopki

Autor tematu

02 mar 2013, 10:18

Witam, znacie moze jakis system cms bez zachowania stopki? Chodzi o to ze nie chce lamac czyjichs praw autorskich i nie chce usuwac stopki tam gdzie ja trzeba zachowac. Nie musi to byc zaawansowany cms, i nie musi byc nawet napisany w OOP chociaz dobrze by bylo, chodzi mi tylko o system modulowy. Wiem ze to jest troche gulpie pytanie i ze moge sobie sam takie cos napisac ale chce to dobrze zrobic, nawet jesli kod jest przestarzaly chce po prostu miec podstawe. Znacie cos takiego?
Ostatnio zmieniony 02 mar 2013, 14:32 przez Macsch15, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przenoszę.


 
 
Awatar użytkownika
Ralfp
Stały użytkownik
Posty: 476
Rejestracja: 11 sie 2012, 9:16

Re: Szukam systemu cms bez zachowania stopki

02 mar 2013, 10:51

Wordpress nie wymaga zachowania stopki tak długo jak długo gdzieś w HTML jest informacja że to WP.


 
Awatar użytkownika
PerfectM
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:01

Re: Szukam systemu cms bez zachowania stopki

Autor tematu

02 mar 2013, 11:05

Tylko ze to musi byc cos co bede mogl pozniej sprzedawac? Pewnie nie ma czegos takiego, zeby gotowe bylo :/ A moglby ktos napisac, podpowiedziec jak zrobic system pluginow tj. Jak w wp, mybb, smf, itp. Sam to wykonam tylko jakby ktos zrobil taki plan jak to wykonac, co jest potrzebne itp :P


 
Awatar użytkownika
Ralfp
Stały użytkownik
Posty: 476
Rejestracja: 11 sie 2012, 9:16

Re: Szukam systemu cms bez zachowania stopki

02 mar 2013, 12:11

Zainteresuj się tematem frameworków... ale poprzeczka jest wyżej niż przy dłubaniu przy czymś wysokopoziomowym.


 
Awatar użytkownika
PerfectM
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:01

Re: Szukam systemu cms bez zachowania stopki

Autor tematu

02 mar 2013, 22:21

Framework odpada, nie chce sie uczyc czegos nowego. Moze macie jakis kurs dotyczacy tworzenia cms?


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: Szukam systemu cms bez zachowania stopki

03 mar 2013, 16:52

Na eduweb.pl taki mają.


 
Awatar użytkownika
brylancik79
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2013, 12:42

Re: Szukam systemu cms bez zachowania stopki

11 mar 2013, 12:51

Nie chcę się tu za mocno wymądrzać ale zdaje mi się że zachowanie stopki nie zależy od konkretnego systemu CMS a od templatki jakiej w nim używasz. Jeśli szablon jakiego używasz jest "free" możesz go modyfikować bez obaw.


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: Szukam systemu cms bez zachowania stopki

11 mar 2013, 14:15

Chodzi raczej o "Powered by: ..." a nie "Designed by: ..." :).


 
Awatar użytkownika
brylancik79
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2013, 12:42

Re: Szukam systemu cms bez zachowania stopki

12 mar 2013, 18:05

Sory kolego ale teraz na prawdę nie rozumiem o co Ci chodzi. Ja korzystałem z Joomla i szukałem tak zwanych bezpłatnych templatek i wszystko było ok. Jest tego cała masa w necie właśnie do joomla czy WP.

// Zjadłem precla ~raf


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: Szukam systemu cms bez zachowania stopki

12 mar 2013, 19:24

Prawa do edycji stopki typu "Powered by Joomla!" (czy jak to w Joomla! wygląda) nie zależą od szablonu. Od szablonu może najwyżej zależeć czy ona jest wyświetlana czy nie jest. Jednak jeżeli licencja na to nie pozwala, dzieje się to bezprawnie.
Co do autora: Zawsze możesz zrobić coś takiego "Powered by kupa modified by du** :)" (czyt. prawie zawsze).


 
Awatar użytkownika
PerfectM
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:01

Re: Szukam systemu cms bez zachowania stopki

Autor tematu

15 mar 2013, 20:08

Dokladnie, jesli jest stopka to w 90% musisz ja zachowac. Np. W smfie jesli nie masz stopki wpisanej u dolu w panelu administartora pisze ze muszis niezwlocznie wstawic stopke. Najczesciej trzeba zachowac stopke ale mniej wiecej wiem jak zrobic to co mi bylo trzeba :)
Dzieki wszystkim za pomoc

PS Chodzilo mi o system dodatkow tzn modow, ktore wstarczy wrzucic do folderu i aktywowac i dzialja . Trzeba to zrobic w php ale juz wiem mniej wiecej jak :)


 
Awatar użytkownika
Esper
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2013, 9:41

Re: Szukam systemu cms bez zachowania stopki

17 mar 2013, 9:46

Podepnę się pod temat, mam zrobić znajomym stronę. Nie chcę wklepać za nich wszystkiego i później poprawiać każdy przecinek. Potrzebuję więc czegoś z możliwością edycji ilości linków w Menu oraz choćby podstawowej edycji zawartości poszczególnych stron. Tworzyć wszystko od początku to za dużo zabawy. idealny byłby CMS. Niestety o ile ciekawych CMS za "darmo" nie brakuje, to są one jedynie darmowe do pewnego miejsca - (zawsze w tych które znalazłem) - wymagane jest pozostawienie informacji o Twórcy CMS (ja to określam stopką). Czy to mają być linki gdzieś tam, czy w stopce bez znaczenia. Kojarzy ktoś taki system gdzie legalnie mógłbym wszystko zmienić?


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: Szukam systemu cms bez zachowania stopki

17 mar 2013, 13:22

A dlaczego chcesz usunąć informację o twórcach? Joomla, Wordpress.


 
Awatar użytkownika
Esper
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2013, 9:41

Re: Szukam systemu cms bez zachowania stopki

17 mar 2013, 18:19

Bo lubię jak coś jest podpisane tylko danymi właściciela :) Nie zrozumcie mnie źle, nie chcę oszukiwać, nie chcę się chwalić czymś co nie jest moje, ale też nie chcę chwalić[linkować] kogoś czyją pracę i tak przerobię :] Wolałbym skorzystać z czegoś co na to pozwala w pełni legalnie, a za razem nie składać wszystkiego samemu ^_^


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości