Forum dla administratorów stron WWW i developerów

Witaj!

AdminZone.pl to miejsce w którym możesz dowiedzieć się jak szybko i skutecznie wypromować swoją stronę WWW, zachęcić użytkowników do wypowiadania się i aktywnego udziału w życiu takiej strony.
Dołącz do naszej społeczności aby w pełni korzystać z usług oferowanych przez AdminZone.pl
Zaloguj się
lub
Zarejestruj się
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 38
 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: Misago - Temat główny

10 paź 2012, 20:13

Skoro tak ich nie lubisz, to dlaczego są na tym forum?

PS.

Jesteś uparty jak osioł :) i na siłę próbujesz stworzyć softa tylko dla siebie.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Misago - Temat główny

Autor tematu

10 paź 2012, 20:41

Trace napisał/a:
Skoro tak ich nie lubisz, to dlaczego są na tym forum?


Nie napisałem że nie lubię, są po prostu bezużyteczne a ich nadmiar skutecznie może zepsuć wizję posta.
Dlaczego są tu włączone? Jak pewnie pamiętasz - nie było ich dopóki ktoś mi o nich nie przypomniał, uznałem że nie ma większego problemu z dodaniem ich więc parę podstawowych wklepałem (żeby mieć spokój).

Trace napisał/a:
Jesteś uparty jak osioł :) i na siłę próbujesz stworzyć softa tylko dla siebie.


Nie pomyślałeś że Ty też jesteś uparty próbując namawiać do stworzenia drugiej kopii funkcjonalnościowej ipb?
Nie tylko bajerki mają powodzenie.


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: Misago - Temat główny

10 paź 2012, 20:54

Nie napisałem że nie lubię, są po prostu bezużyteczne a ich nadmiar skutecznie może zepsuć wizję posta.


Odwrotnie: z obrazkami się lepiej czyta. Czytelniej. Wszystko się nie zlewa.

Dlaczego są tu włączone? Jak pewnie pamiętasz - nie było ich dopóki ktoś mi o nich nie przypomniał, uznałem że nie ma większego problemu z dodaniem ich więc parę podstawowych wklepałem (żeby mieć spokój).


Pamiętam, bo ja to zaproponowałem :D. Ale jak Ci nie pasuje, to trzeba być asertywnym. Chyba nie skoczysz z mostu, jak Ci tak napiszę?

Nie pomyślałeś że Ty też jesteś uparty próbując namawiać do stworzenia drugiej kopii funkcjonalnościowej ipb?
Nie tylko bajerki mają powodzenie.


Mówię tu raczej o ogóle. Dla mnie to tam wisi, czy będą emotki, czy ich nie będzie. Wiem jak deweloperzy FluxBB dostają po tyłku od niektórych, bo nie chcą wprowadzić standardowych funkjconalności typu PW, załączniki, czy ankiety. Na (nie)szczęście powiedzieli stanowcze "nie".


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Misago - Temat główny

Autor tematu

10 paź 2012, 21:31

Trace napisał/a:
Odwrotnie: z obrazkami się lepiej czyta. Czytelniej. Wszystko się nie zlewa.


Wszystko zależy od stylu pisania, jeśli pisze się wszystko w jednej linii, bez znaków interpunkcyjnych czy nawet diakrytycznych parę grafik emotikonkowych nie pomoże.
Teorię uważam za bzdurę, tekst w książkach też uważasz że się zlewa bo nie ma emotikonek?
Od "ulepszenia czytelności" uważam akapity czy też CRLF.

Trace napisał/a:
Ale jak Ci nie pasuje, to trzeba być asertywnym. Chyba nie skoczysz z mostu, jak Ci tak napiszę?


Gdzie napisałem że nie pasuje? Asertywność to też wyrażanie własnych opinii i trzymanie się przy nich.
Zauważ że istnieje pewna tolerancja przy rozpatrywaniu propozycji, nie wszystkie można przyjąć, ale te z mniejszym działaniem destrukcyjnym można dołączyć do listy "to-do".
Włączenie emotikon po Twoim poście jakiś czas temu było bardziej zagraniem user-friendly niż objawem braku asertywności.

Trace napisał/a:
Mówię tu raczej o ogóle. Dla mnie to tam wisi, czy będą emotki, czy ich nie będzie.


Zaczepiając o temat ich braku:
A dlaczego? Jeżeli ktoś chce to sobie może je wyłączyć. Tak powinno być i w większości tak jest. Zwłaszcza, że (jeżeli dobrze je zrozumiałem) tak mniej więcej mówi Tao.


Można wnioskować że jednak Tobie zależy tym samym wykazując się małą asertywnością.


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: Misago - Temat główny

10 paź 2012, 21:39

Wszystko zależy od stylu pisania, jeśli pisze się wszystko w jednej linii, znaków interpunkcyjnych czy nawet diakrytycznych parę grafik emotikonkowych nie pomoże.
Taką teorię uważam za bzdurę, tekst w książkach też uważasz że się zlewa bo nie ma emotikonek?
Od "ulepszenia czytelności" uważam akapity czy też CRLF.


Masz trochę racji. Mimo wszystko przystaje przy swojej "bzdurze". Z emotkami się lepiej czyta. Z książkami sobie jakoś radzę, o ile nie są na "starym papierze" ;) (nie nawidzę jak on tak szeleści i jest taki niemiły w dotyku...).

Gdzie napisałem że nie pasuje?


Wnioskuje to stąd:

Mam nadzieje że podzielasz brak emotikonek w misago?

Dobrze że nie zmieniłeś zdania.


Włączenie emotikon po Twoim poście jakiś czas temu było bardziej zagraniem user-friendly niż objawem braku asertywności.


Nie bierz tego tak do siebie. To nie była obraza w stosunku do ciebie, dotycząca braku asertywności.

Zaczepiając o temat ich braku:
A dlaczego? Jeżeli ktoś chce to sobie może je wyłączyć. Tak powinno być i w większości tak jest. Zwłaszcza, że (jeżeli dobrze je zrozumiałem) tak mniej więcej mówi Tao.


Można wnioskować że jednak Tobie zależy tym samym wykazując się małą asertywnością.

Raczej nie. O ile twoja powyższa odpowiedź ukierunkowuje się do ciebie, o tyle w mojej nie ma nigdzie "Ja".


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Misago - Temat główny

Autor tematu

10 paź 2012, 21:48

Cytaty wskazują emotikony w misago natomiast Twój post dotyczył bezpośrednio adminzone.


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: Misago - Temat główny

10 paź 2012, 22:11

Moglibyśmy się tak kłócić i kłócić, a śmiało mogę stwierdzić, że o nic. Już się w tych cytatach pogubiłem, więc nie wiem, do czego Twój post zmierza.
Wróćmy do Misago. Zastanów się ew. nad oficjalną wtyczką, czy czymś rozszerzającym o to Misago.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Misago - Temat główny

Autor tematu

10 paź 2012, 22:15

Trace napisał/a:
więc nie wiem, do czego Twój post zmierza.


Do tego że mój post wyrażał tylko pozytywne emocje po zdaniu "że nie będzie w misago emotikonek" natomiast Twój był najazdem na mnie że na adminzone są one włączone.
Jakby na to nie patrzeć - te dwie sprawy się od siebie różnią.

I to nie kłótnia a wymiana zdań.


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: Misago - Temat główny

10 paź 2012, 22:28

I to nie kłótnia a wymiana zdań.


Dla niektórych to to samo :-).

Do tego że mój post wyrażał tylko pozytywne emocje po zdaniu "że nie będzie w misago emotikonek" natomiast Twój był najazdem na mnie że na adminzone są one włączone.
Jakby na to nie patrzeć - te dwie sprawy się od siebie różnią.


Nie było najazdem. Tu nie wojna, chyba... Jak tak zabrzmiało, to przepraszam. Nie miało. W końcu wymienialiśmy tylko zdania. ;)


 
Awatar użytkownika
stankovi23
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2012, 20:23
Kontaktowanie:

Re: Misago - Temat główny

11 paź 2012, 14:24

Zastanów się ew. nad oficjalną wtyczką, czy czymś rozszerzającym o to Misago.


I to chyba byłoby najlepsze rozwiązanie.


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Misago - Temat główny

11 paź 2012, 16:42

Po co zastanawiać się nad czymś do czegoś, czego tak naprawdę nie ma i nie wiadomo, czy w ogóle będzie.


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: Misago - Temat główny

11 paź 2012, 17:09

Po to, że jak będzie, aby było dobre. To tylko słowa, przecież wiele nie kosztują...


 
Awatar użytkownika
Ralfp
Stały użytkownik
Posty: 476
Rejestracja: 11 sie 2012, 9:16

Re: Misago - Temat główny

11 paź 2012, 18:03

Pojawia się pytanie czy graficzne uśmieszki w wiadomościach są "masthawem", czy tylko kolejną naleciałością z epoki for łupanych kiedy wszystko musiało być "upiększone" toną grafiki.


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: Misago - Temat główny

11 paź 2012, 18:08

http://forów.pl
"Musthavem" raczej nie muszą być, ale już się do nich jakoś przyzwyczaiłem. Sam twórca emotikonów (tych zwykłych, tekstowych) powiedział, że dzisiejsze są beznadziejne i nie dają mu tyle frajdy, nie dają się pobawić wyobraźni, itp.
Rób jak uważasz. Najlepiej dodaj te oficjalne rozszerzenie i będzie dobrze.

PS.

Ty korzystasz z jakiegoś skryptu do tych awatarów, czy ręcznie zmieniasz na każdym forum praktycznie codziennie? :P Bo gravatara tu zaimplementowanego chyba nie ma.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Misago - Temat główny

Autor tematu

11 paź 2012, 18:36

Trace napisał/a:
Ty korzystasz z jakiegoś skryptu do tych awatarów, czy ręcznie zmieniasz na każdym forum praktycznie codziennie? :P Bo gravatara tu zaimplementowanego chyba nie ma.


Trzeba zrobić akcje "NIE WCHODZIMY NA BLOGA RAFAŁA" i nie będą się zmieniać :D

(no chyba że aktywnie korzysta z cron'a)


  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 38

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości