Forum dla administratorów stron WWW i developerów

Witaj!

AdminZone.pl to miejsce w którym możesz dowiedzieć się jak szybko i skutecznie wypromować swoją stronę WWW, zachęcić użytkowników do wypowiadania się i aktywnego udziału w życiu takiej strony.
Dołącz do naszej społeczności aby w pełni korzystać z usług oferowanych przez AdminZone.pl
Zaloguj się
lub
Zarejestruj się
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
 
Awatar użytkownika
Gama
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 14 wrz 2012, 22:53
Kontaktowanie:

Prace nad projektem wavebox

Autor tematu

26 wrz 2014, 2:11

Witajcie. Postanowiłem napisać ten temat, bo wiem że są tutaj osoby, które chętnie służą radą i pomocą.

Projekt, o którym wspomniałem z tytule, to z założenia strona www umożliwiająca pobieranie/słuchanie oraz wrzucanie piosenek wydanej na licencji na to pozwalającej. I tak więc znajdzie się tu w przyszłości muzyka niezależna, która niejednokrotnie przewyższa poziomem komercyjne "hity".

Skrypt postanowiłem napisać autorski. Powodem takiej decyzji były dwa czynniki: chęć samorozwoju oraz brak skryptu spełniającego wszystkie moje wymagania.

Całość oparta jest na frameworku CakePHP, wraz z takimi komponentami jaki:

- Bootstrap
- JWPlayer - pełniący rolę odtwarzacza
- czcionki od Google Fonts
- ikonki FontAwesome

Aktualnie mogę przedstawić parę elementów, które są już w jakimś stopniu ukończone. Oto one

1. Wyświetlanie utworów z danej kategorii

{l Image}

Tutaj w celu zmniejszenia obciążenia przeglądarki, odtwarzacz pokazuje się dopiero w momencie naciśnięcia na przycisk "Odtwórz - Tytuł".

2. Wyświetlanie pojedynczego utworu

{l Image}

3. Podstrona "O Nas" - czyli ogólny zarys koncepcji strony

{l Image}

Za dużo tego nie ma, jednak konsekwentnie tworzę nowe funkcjonalności oraz rozszerzam te istniejące. Całość może nie wygląda super, jednak chciałem uzyskać wygląd minimalistyczny. Czy poszedłem dobrą drogą - to zostawiam Waszej ocenie.

Przed ukazaniem się strony w sieci muszę jeszcze napisać takie moduły jak:

- konta użytkowników
- panel administratora
- tworzenie/zarządzanie własną stroną w zakładce "Twórcy"
- zakładka kontakt
- moduł wysyłania utworów na serwer - z tym będzie chyba najwięcej pracy.

Wszystkie opinie oraz uwagi były, są i będą mile widziane. Pozdrawiam i przepraszam za błędy w tekście - to już 2:10.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Prace nad projektem playall.pl

26 wrz 2014, 13:01

Spróbuj użyć większej ilości kolorów, aktualnie całość wygląda trochę dziko.

To będzie w stylu forum czy jakiegoś bloga? Będzie projekt na github?


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Prace nad projektem playall.pl

26 wrz 2014, 19:38

Myślę ze jak będziesz mieć lekki odtwarzacz muzyki to nie będzie problemu. Zobacz jak maja Np toplisty różnych radiostacji. Tu będziesz musiał zmusić użytkowników do podwójnego kliknięcia - no chyba ze się przyzwyczają :) .

Bootstrap? Błagam, nie...

Minimalistyczny design? Z ta tematyka raczej nie ma szans. Zobacz jak wygląda inne muzyczne strony. Po rozwinieciu zawsze wala się masa reklam albo późniejsze dodatki typu radio, czat, playlisty, top ocenianych, pozdrowienia etc. Takich rzeczy jest masa. Moze i nie teraz ale na każdej rozwiniętej stronie takie rzeczy goszczą.


 
Awatar użytkownika
Gama
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 14 wrz 2012, 22:53
Kontaktowanie:

Re: Prace nad projektem playall.pl

Autor tematu

26 wrz 2014, 20:09

Macsch15 - spróbuję, zobaczymy co z tego wyjdzie. Sama strona będzie na zasadzie "wejdź, posłuchaj kawałek - jak się spodoba to pobierz". Co to githuba - to na razie nie planuję takiego elementu.

Kaaleth - Po kliknięciu w przycisk "Odtwórz" pojawia się odtwarzacz, który automatycznie się uruchamia :) Nie trzeba klikać dwa razy.

Co złego widzisz w Boostrapie? Używam go, ponieważ zawiera wiele ciekawych, gotowych rozwiązań będąc jednocześnie w miarę sensownie ułożonym frameworkiem.

Reklamy na stronie się nie pojawią - przynajmniej dopóki będzie należeć ona do mnie. Wszystkie te rzeczy, które wymieniłeś nie muszą wcale psuć wizerunku strony i "walać" się po niej. Jak już mam coś wprowadzić to na pewno przemyślę gdzie i co :)

Co to wyglądu to faktycznie pomyślę jak można to rozwiązać inaczej - choć w samym webdesignu jestem cienki :D


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Prace nad projektem playall.pl

26 wrz 2014, 23:24

kaaleth napisał/a:
Bootstrap? Błagam, nie...


Zmodyfikowany wygląd BS i jeden z najlepszych i najwygodniejszych metod robienia stylu i przy okazji nie wygląda to źle.


 
Awatar użytkownika
Ralfp
Stały użytkownik
Posty: 476
Rejestracja: 11 sie 2012, 9:16

Re: Prace nad projektem playall.pl

27 wrz 2014, 17:15

Gama napisał/a:
Macsch15 - spróbuję, zobaczymy co z tego wyjdzie. Sama strona będzie na zasadzie "wejdź, posłuchaj kawałek - jak się spodoba to pobierz". Co to githuba - to na razie nie planuję takiego elementu.



Github nie jest elementem, jest serwisem w którym udostępnia się swój kod innym :]


 
Awatar użytkownika
Gama
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 14 wrz 2012, 22:53
Kontaktowanie:

Re: Prace nad projektem playall.pl

Autor tematu

27 wrz 2014, 23:07

Ralfp - wiem czym jest Github, jednak na obecnym etapie nie chcę go wykorzystać z prostej przyczyny - nie chcę udostępniać kodu :)


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Prace nad projektem playall.pl

27 wrz 2014, 23:14

Jest jakiś progress? Na obecnym etapie nie ma dużo do oceniania.


 
Awatar użytkownika
Gama
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 14 wrz 2012, 22:53
Kontaktowanie:

Re: Prace nad projektem playall.pl

Autor tematu

28 wrz 2014, 0:13

Dzisiaj miałem chwilkę czasu więc zacząłem zmieniać kolorystykę i ułożenie niektórych elementów. Wiem że to tylko nagłówek, ale czy idę w dobrym kierunku?

{l Image}


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Prace nad projektem playall.pl

28 wrz 2014, 1:22

Wygląda lepiej. To mozaikowo-podobne wykończenie (tło) nie pasuje do reszty,


 
Awatar użytkownika
Gama
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 14 wrz 2012, 22:53
Kontaktowanie:

Re: Prace nad projektem playall.pl

Autor tematu

28 wrz 2014, 1:32

Już poprawione. Właśnie skończyłem funkcję pobierania utworu (link w postaci download/id_piosenki) wraz z zabezpieczeniem typu - każdą piosenkę użytkownik może pobrać tylko raz w ciągu godziny.

Nie wiem tylko czy ono ma sens. Z jednej strony jak już ktoś pobierze dany utwór to ma go na dysku i nie potrzebuje pobierać jej drugi raz - no chyba że coś przerwie pobieranie. Głównie chciałem tym zaoszczędzić na transferze, który de facto mam nielimitowany.

Jak myślicie, zostawić to zabezpieczenie czy lepiej dać użytkownikowi pełną swobodę działania w tym temacie :)?


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Prace nad projektem playall.pl

28 wrz 2014, 1:52

A co jeżeli użytkownik nie dokończy pobierania? Śmierdzi mi tu kontami premium gdzie trzeba zabulić $XXX żeby pobierać bez ograniczeń czasowych.


 
Awatar użytkownika
Gama
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 14 wrz 2012, 22:53
Kontaktowanie:

Re: Prace nad projektem playall.pl

Autor tematu

28 wrz 2014, 2:04

Nigdy w życiu, źle mnie zrozumiałeś :) Nie chcę na tym zarabiać - zresztą opisałem to na screenie "O nas". Tak więc nie będzie tego ograniczenia.

Dodam tylko że dodawanie utworów na stronę działa już w zadowalający sposób. Teraz tylko poprawki, szablon i można brać się za następne elementy.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Prace nad projektem playall.pl

28 wrz 2014, 3:20

Kompresujesz utwory? Tracą na jakości? Jakie formaty dozwolone?


 
Awatar użytkownika
Gama
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 14 wrz 2012, 22:53
Kontaktowanie:

Re: Prace nad projektem playall.pl

Autor tematu

28 wrz 2014, 18:45

Każdy utwór na stronie, który zostaje wysłany jest zapisany takim jaki jest - tzn nic nie jest kompresowane. Co do formatów to myślę że na początek wystarczy mp3.


  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości