Forum dla administratorów stron WWW i developerów

Witaj!

AdminZone.pl to miejsce w którym możesz dowiedzieć się jak szybko i skutecznie wypromować swoją stronę WWW, zachęcić użytkowników do wypowiadania się i aktywnego udziału w życiu takiej strony.
Dołącz do naszej społeczności aby w pełni korzystać z usług oferowanych przez AdminZone.pl
Zaloguj się
lub
Zarejestruj się
 
Awatar użytkownika
marqku
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 15 paź 2013, 17:30
Lokalizacja: Poland/France

Opinie o darmowym hostingu cba.pl

Autor tematu

02 lis 2013, 7:34

http://www.smf.pl/index.php/topic,8537. ... l#msg55474

ciekawa dyskusja znaleziona o cba.pl
a tak tam wpadlam,bo lubie tu i tam zajrzec :P


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: Unikamy cba.pl ?

02 lis 2013, 8:52

CBA.pl może i jakością nie grzeszy, ale to darmowy hosting i jest w ich czołówce, jeśli chodzi o Polsce. Nie ma co narzekać. Ktoś się podejmuje korzystania z takiego hostingu, powinien być świadomy możliwych konsekwencji. A że co? Że reklamy? Korzystam z Adblocka, a darmowy hosting musi się jakoś utrzymywać. Że co? Że można je zdjąć? To chyba dobrze. Ceny nieco z kosmosu, ale ludzie ich o to prosili, a ciężko wymyślić racjonalny cennik dla czegoś takiego. Nie chcesz, nie musisz kupować, a usługę będziesz miał (w tym przypadku miała ;)) za darmo, ściślej mówiąc - nie płacąc nic w mamonie.
Osobiście postoję, nie biorę. Nie interesują mnie takie wynalazki, ale jakoś tak tragicznie nie jest.


 
Awatar użytkownika
marqku
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 15 paź 2013, 17:30
Lokalizacja: Poland/France

Re: Unikamy cba.pl ?

Autor tematu

02 lis 2013, 9:48

Musi utrzymac-zgadza sie,ale Darmowy to darmowy,skoro zadaja oplat to powinno to byc dopracowane,a nie nie dzialajace,ten kolega Adriantruck dobrze to opisal.Wymyszaja kase za cos co nie dziala.i nie o reklamy chodzi Adblocka,ale o to co tam pisze haha,toz to kpina.
Czy zaplacisz czy nie wychodzi ze na cba.pl i tak nie bedzie nic dzialac jak powinno,zwieksza sie cos tam i nie ma reklam.
w czolowce jest,bo zostal tak rozreklamowany i ludzie sie nabieraja na ten sejensfikszyn i sadza ze hosting jest ok,a tymczasem jesto wielkie gie.Awarie,awarie i wynika ze pomoc sprowadza sie do jednego WYKUP ZDJECIE REKLAM,ludek to robi i tak gowno nie dziala,ale to juz nikogo nie obchodzi,bo kasa zostala wyciagnieta.
Tak to rozumie,po wypowiedzi i poczytaniu cos tam na cba.
To normalnie oszustwo i wyludzanie pieniedzy.:::Platny to platny i nie powinien dzialac jak darmowy ,wiec zrozum w czym sens::
cba.pl powinien ktos sprowadzic do poziomu,bo jak narazie to wychodzi,ze firma polozyla nacisk na kase za nic.
Nie jest tragicznie piszesz!HAH kolego to jest dramat dla ludzi co uwierzyli w slowa:;Zaplace i bedzie ok,bo szkoda mojej pracy,a tymczasem to fikcja,bo dziala jak dzialao i nadal pady i errory i itp


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Unikamy cba.pl ?

02 lis 2013, 11:45

Po przeczytaniu tematu znajdującego się na smf.pl stwierdzam, że poziom intelektualny tamtejszych znawców nie odstaje (aż tak drastycznie) od poziomu przytoczonych tam cytatów, źródeł bądź innych zawartości pochodzących z serwisu cba.pl .


 
Awatar użytkownika
marqku
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 15 paź 2013, 17:30
Lokalizacja: Poland/France

Re: Unikamy cba.pl ?

Autor tematu

02 lis 2013, 12:48

Uwazam kaaleth,ze nie powinienes sie ujawniac hahaha
to wypowiedz sie w ten sam sposob na smf.pl
a tu daj sobie spoko,bo nie masz nic do powiedzenia,stwierdzam, że poziom intelektualny to mysl dla ciebie znana z widzenia w tekstach


baj kaaleth .Znamy sie co nie? hahaha


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Unikamy cba.pl ?

02 lis 2013, 13:55

Nie. Mam na myśli to, że publikując cokolwiek i gdziekolwiek, kreujesz w jakiś sposób swój własny wizerunek w Internecie. Śmiało wnioskuję więc, że przepaści między poziomem zawartości wypowiedzi w jednym jak i w drugim serwisie po prostu nie ma.

Poza tym nie wiem komu współczuć bardziej - ludziom chcącym założyć forum na darmowym hostingu czy administratorom CBA, którzy przez tyle lat wypromowali praktycznie jeden z najlepszych darmowych hostingów działających w Polsce, w wyniku czego zamiast zwykłego "dziękuję" otrzymują wiadomości o tym, jak marny hosting oferują. Nawet dziecko wie, że ma odłożyć zabawkę, która mu się najprościej w świecie nie podoba. :)

Nie mam pojęcia coś za stworzenie internetowe, lecz jeśli umilisz mi w jakikolwiek sposób życie (w co wątpię), to ujawnij się via PW.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Unikamy cba.pl ?

02 lis 2013, 16:02

Pakiet "premium" (płatny) na CBA to nic innego jak usunięcie samych reklam, plus parę innych dodatków. Wierzę że CBA ma swoich fanów którzy narzekali tylko na reklamy a nie na jakość usług, także nie można go traktować jak hostingu "płatnego".

Pomijam fakt że za cenę rocznego utrzymania tam hostingu, możemy dostać coś lepszej jakości w konkurencyjnych firmach.


 
Awatar użytkownika
marqku
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 15 paź 2013, 17:30
Lokalizacja: Poland/France

Re: Unikamy cba.pl ?

Autor tematu

02 lis 2013, 16:52

@Macsch15 zgadza sie usuniecie reklam plus transfer i hotlink zdjety,ale widzisz wymuszanie tam jest nagminne i to jest nie fer.
Nie znajomosc wiekszosci userow tego i tamtego to korzysc dla cba,bo zgadza sie za te kase mozna miec platny hosting i do tego profes pomoc techniczna,zamiast pomoc laikow.Przejrzalam to i owo i powiem,ze firma jest nieuczciwa wyslugujac sie fikcyjnymi userami,ktorzy w postach co do pomocy oferuja od razu zdjecie reklam.Fani narzekali na reklamy kiedys to fakt,jak i na czeste pady ale jak weszly opcje platne zauwazylam ze teraz jest inny problem ::Pady:: i ze nie dziala tez wiele opcji co powinny byc jak na hostingu platnym-Rozumiesz w czym rzecz?


 
Awatar użytkownika
juice99
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 06 sty 2016, 18:21

Re: Unikamy cba.pl ?

06 sty 2016, 18:41

Witam

Przepraszam za odgrzebywanie wątku, ale jest dość wysoko w google. Jestem założycielem i właścicielem cba.pl i natrafiłem na niego. Autor tego wątku prawdopodobnie jest nam znany, wysłał na forum cba.pl wiele postów w ciągu kilku lat, wielokrotnie był upominany za agresywne zachowanie wobec innych użytkowników. Zaczął domagać się praw moderatora w związku ze swoim stażem, jednak jego styl wypowiedzi i profesjonalizm nie pozwalał nam na to... w końcu nie mieliśmy wyboru i z ciężkim sercem (ponieważ mimo wszystko wydawał się zaangażowany we wszystko dotyczące cba.pl) dostał bana po kolejnej niemiłej odzywce do innego użytkownika. Nigdy go nie zatrudnialiśmy, ani nic nie obiecywaliśmy, po prostu 'pomagał' z własnej woli, a my zawsze mieliśmy do tej 'pomocy' mieszane uczucia. Stąd też jego niechęć do tamtego moderatora. Bo ktoś inny nim został.

adres do jego profilu na naszym forum, to jeden z jego kilku profilów
http://www.cba.pl/forum/memberlist.php? ... le&u=17534

Pewności nie mam że to ten sam użytkownik, ale styl identyczny, a użytkownik był znany z zakładania kolejnych kont po dostaniu bana na stary. Miejsce w profilu wskazywał Polska, Niemcy, Francja, Anglia, różnie. tutaj widzę Polska/Francja. Oczywiście po tym jak sądził że zostanie moderatorem czego się coraz częściej zaczął domagać, a został zbanowany za swoje zachowanie, zaczął się mścić. Jego post powyżej na tym i na kilku innych forach to jego zemsta.

cba.pl NIGDY nie wymuszało zdjęcia reklam, zawsze było i dopóki ja będę właścicielem, pozostanie darmowym hostingiem. Nie okrajamy oferty dla darmowych, tylko rozbudowywujemy ofertę dla płatnych. Często dajemy kupony które obniżają cenę o 50% planów hostingowych. Od tamtego czasu przebudowaliśmy panel, dodaliśmy możliwość rejestracji wielu domen, jest system wsparcia na zasadzie ticketów dostępny dla wszystkich w panelu, za który wielu użytkowników nas chwali (często odpowiadamy w ciągu godziny lub mniej, chociaż to zależy od problemu)
wielokrotnie za darmo pomagaliśmy użytkownikom w ustawieniu ich własnych skryptów bo nie potrafili tego zrobić, coś czego support na niektórych innych hostingach nie robi. są też serwery VPS.

Faktem jest że hosting jest również darmowy, ale staramy się aby to nie oznaczało że gorszy.

Proszę też o zwrócenie uwagi na konkrety w postach tego użytkownika, mówi ogólnie 'errory itp.', czyli zero konkretów.

Niestety nasz jeden z większych problemów dotyczy wizerunku. Ktoś kto źle skonfiguruje swój skrypt i zobaczy błąd, pomyśli 'o, darmowy hosting, nie działa, idę na płatny'. I odchodzi.

P.S. jeśli się pomyliłem i ten post nie jest stworzony przez tamtego użytkownika to przepraszam najmocniej, ale styl jest naprawdę wyjątkowo podobny. natomiast mogę zapewnić że hosting cba.pl nie wyłudza pieniędzy i tego typu oskarżenia są bezpodstawne i krzywdzące.


 
Awatar użytkownika
highriser
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2016, 13:06

Re: Unikamy cba.pl ?

09 sty 2016, 14:30

Witam :)
Skoro ten temat został już poruszony, to może i ja (jako "16 letni dzieciak z moderacji") wypowiem się po tych dwóch (a właściwie już trzech) latach.

Jestem niemal pewien, że napisał to tutaj ten sam użytkownik, którego odesłałem banem około dwa lata temu, ponieważ dostawałem od niego na PW rozmaite zrzuty obrazu obrażające bądź naśmiewające się ze mnie, w tym z tego tematu, o których uznałem, że lepiej będzie je zignorować - bowiem trollingiem niespecjalnie się przejmuję. Na powiązanie z nim wskazuje nawet ta sama strona podana na jego profilu u nas jako jej reklama, i strona będąca na jego profilu również tutaj (użytkownik posiada na jej temat swój wątek - a zrzut z jego profilu u nas jest w załączniku), jak i identyczny styl wypowiedzi tego użytkownika.

Każdą krytykę bądź opinię przyjmujemy i prosimy o nie klientów - jest to bowiem najlepsza droga do rozwiązania problemów i wyjścia naprzeciw potrzebom klienta - aktualnie nasza oferta poszerza się i to nie tylko w płatnych kontach, ale to już wyjaśnił dobrze mój poprzednik.

Pozwolę sobie odnieść się do lekko uwłaczającej mi wypowiedzi marqku (konta u nas: matpol, potem DeaDriam). Zostały one na stałe zablokowane nie przez wycieczki w moją stronę (ignorowane), nie przez nieudzielanie pomocy lub offtopic, lecz przez wycieczki lub docinki w stronę innych użytkowników, których zdania nie pokrywały się ze zdaniem w/w użytkownika. Najpierw było ostrzeżenie, zignorowane. Potem dwa, a nawet trzecie o ile pamiętam w przypadku DeaDriam (pamięć może mnie mylić:), następnie ban na trzy dni, tydzień (bez skutków), aż po jednej, zażartej kłótni z użytkownikiem, gdzie wielokrotnie prosiłem obu o spokój, a gdzie pojawiały się wulgaryzmy i groźby na PW i na Forum - jeden użytkownik odszedł od nas przymusowo na miesiąc, a DeaDriam na stałe. I wtedy się zaczęło - trolling z różnych kont, posty takie jak tutaj (styl identyczny), w moją stronę i na moim GG - uwłaczające mi obrazki, wyzwiska i wiadomości pokroju "stajesz się sławny, dzieciaku". Czyj poziom intelektualny on tym prezentował - mój czy raczej swój? - pozostawię to do oceny Wam.

Przykro mi również, że wiek był dla użytkownika jedynym wyznacznikiem dla zdania o mojej osobie, bo nie byłem związany z CBA w żaden sposób (tylko jako pomoc z własnej woli i tylko na forum w postaci jego czyszczenia, moderacji i opanowania ataków spamu botów z jakimi mieliśmy wówczas problemy). Nie było to dla mnie szczególnie wymagające zadanie, zwłaszcza, że w przypadku banowania lub ostrzeżeń konsultowałem się zawsze z administracją - aby uzyskać aprobatę (lub dezaprobatę) dla mojej decyzji.

Nawiązując jeszcze do pomocy przy skryptach - nigdy nie odmawiamy użytkownikom pomocy przy ich skryptach, choć teoretycznie jesteśmy tylko obsługą techniczną - bo wiemy, że czasem coś nie chce działać mimo, że jest teoretycznie poprawnie skonfigurowane i staramy się służyć pomocą również w tym zakresie. Czasem jednak wykracza ona poza naszą wiedzę i musimy skierować użytkownika na dedykowane forum supportu - tam najpewniej otrzyma on satysfakcjonującą odpowiedź.

Proszę więc każdego czytającego ten wątek o wyciągnięcie wniosków samemu i z racjonalnym podejściem, bo medalu są zawsze dwie strony. Tak samo, najlepiej przekonać się o jakości świadczonych przez nas usług zakładając u nas darmowe konto - które ma co prawda niższe (ale nie obniżone, po prostu takie zawsze miało) niektóre limity i parametry, lecz nie odbiega ogólną funkcjonalnością. Ulepszone plany hostingowe to wyjście naprzeciw wielokrotnym prośbom Klientów, którzy chcieliby czegoś więcej, nie tylko braku reklam - i dla nich zostały stworzone płatne oferty, z których znakomitą większość przekazujemy na stałe udoskonalanie naszych usług i sprzętu, oprócz oczywiście pokrywania kosztów utrzymania hostingu. Nie jest i nigdy nie miało to być wyłudzaniem pieniędzy.

Zrzut pierwszy - profil DeaDriam u nas:
Forum CBA.pl - Oglądasz profil – DeaDriam – Opera 2016-01-09 14.09.32.png

Zrzut drugi - wątek użytkownika tutaj:
[NIEAKTUALNE] Przepisyzgarnka.pl - AdminZone.pl – Opera 2016-01-09 14.26.27.png


Pozdrawiam :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


 
Awatar użytkownika
developer1
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 13 lip 2014, 23:06

Re: Opinie o darmowym hostingu cba.pl

19 maja 2017, 12:58

A ja od lat powtarzam :: reputację buduje się latami, traci zaś w sekundę. Czyli wprost: jeśli chcesz być traktoweany poważnie, to zachowuj się poważnie od samego początku, buduj markę a wtedy ludzie się przerkonają i będą poważnie traktować. Szkoda że mało adminów to rozumie.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości